Iwona Wieczorek była w ciąży? Mama komentuje teorię Dyjasza

i

Autor: fot. Łukasz Dryżałowski, Jake Vision, archiwum

zaginięcie Iwony Wieczorek

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Te teorie wstrząsnęły całą Polską

2024-04-26 7:50

Minęło już ponad 13 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek z Gdańska. Do dzisiaj nie wiadomo, co stało się z 19-latką, która wracała sama z sopockiego klubu do domu. Pojawiło się wiele teorii, hipotez czy plotek na temat wydarzeń z lipca 2010 roku. Czy przed kolejną rocznicą uda się coś ustalić?

Zaginięcie Iwony Wieczorek 

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych spraw w Polsce. Nastolatka 16 lipca 2010 umówiła się z koleżanką Adrią i trzema kolegami - Pawłem, Markiem i Adrianem na wyjście do sopockiej dyskoteki. Zanim pojawili się w klubie, pojechali na działkę babci Pawła, gdzie pili alkohol. Po północy grupa pojechała do Krzywego Domku w Sopocie do klubu Dream Club. W klubie miało dojść do kłótni między Iwoną a Adrią. Około godziny 3:00 19-letnia Iwona wyszła z klubu i poszła promenadą pieszo do domu.

Przed godziną 4:00 nad ranem nastolatce rozładował się telefon, a o godz. 4:12 minęła wejście nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Tam urywa się ślad po Iwonie. 19-latka nigdy nie powróciła do domu, nie wiadomo co się z nią stało.

Od 13 lat sprawą żyje cała Polska

Pomimo że minęło 13 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek, to media cały czas żyją tą sprawą. Nie milkną echa komentarzy i teorii internautów. Tylko w tym roku na ten temat powstały dwie produkcje – film „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” i serial „Sprawa Iwony Wieczorek”. Dziennikarze śledczy Marta Bilska i Mikołaj Podolski zapowiedzieli także premierę książki.

Co stało się z Iwoną Wieczorek?

Czas mija, a nadal nie wiadomo, co stało się nad ranem 17 lipca 2010 roku. Powstało dziesiątki teorii i hipotez, takie jak porwanie, tragiczna w skutkach kłótniach czy ucieczka. Zebraliśmy 11. teorii na temat zaginięcia nastolatki. Sprawdź galerię! 

GALERIA: Serial o Iwonie wieczorek. Dokument opisuje jej dzieciństwo

Więcej artykułów na temat zaginięcia Iwony Wieczorek znajdziesz w zakładce Iwona Wieczorek na naszym portalu.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną
Listen on Spreaker.