wieczorek

i

Autor: archiwum

iwona wieczorek

Iwona Wieczorek zakopana pod Zatoką Sztuki? Ustalenia śledczych z Archiwum X

W grudniu 2022 roku technicy kryminalni i policjanci śledczy pracowali w Sopocie, na plaży i w budynku Zatoki Sztuki. Sprawa Iwony Wieczorek wróciła, bo wszyscy mówili o tym, że szukane jest jej ciało lub jakiekolwiek ślady. Sprawdzano pod ziemią, cała okolica została zabezpieczona i przekopana. W 2024 powracamy do oficjalnych informacji o sprawie.

Poszukiwania ciała Iwony Wieczorek

Śledczy i prace na sopockiej plaży rozpoczęły się pod koniec grudnia 2022. Nieoficjalnie mówiono o poszukiwaniu ciała Iwony Wieczorek. Jak było naprawdę? Na miejscu pojawili się policjanci ze specjalistycznym sprzętem, nurkowie, wielu cywilnych funkcjonariuszy i media. Zdjęcia z plaży śledzili wszyscy. Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16/17 lipca 2010 wracając z imprezy w Sopocie. Sprawą żyła cała Polska. 

GALERIA:11 teorii na temat zaginięcia Iwony Wieczorek. Co stało się z nastolatką?

policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół i budynku Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Budynku wciąż pilnują policjanci. Funkcjonariusze rozkopują plażę przylegającą do dawnej Zatoki Sztuki oraz przeszukują teren przy pomocy psa tropiącego. Na terenie przylegającym do klubu stanął też wojskowy namiot

- pisaliśmy w Eska Trójmiasto News gdy ruszyły poszukiwania.

Poszukiwania Iwony Wieczorek w Zatoce Sztuki. Szukano ciała

Wtedy nieoficjalnie mówiono o poszukiwaniach Iwony Wieczorek, ale Zatoka Sztuki to przede wszystkim miejsce związane z kryminalnymi poczynaniami Krystka, który w tym klubie działał jako "łowca nastolatek". Rok po prowadzeniu prac wiemy więcej o tym, co funkcjonariusze robili w Zatoce Sztuki w Sopocie. 

Iwona Wieczorek - najnowsze informacje o poszukiwaniach

Nowe informacje w sprawie działań na plaży w Sopocie podał portal i.pl:

Jak ustalił portal i.pl, śledczy mieli pewne informacje na temat tego, że pod budynkiem Zatoki Sztuki zakopane zostały zwłoki Iwony Wieczorek. Wielomiesięczne poszukiwania rzuciły jednak nowe światło na sprawę. Ciała Iwony Wieczorek nie odnaleziono. Badania potwierdziły, że przy Zatoce Sztuki nigdy nie było zakopanych zwłok zaginionej dziewczyny.

Procesowo zweryfikowano wiele wersji osobowych oraz związanych z nimi ewentualnymi miejscami ukrycia zwłok Iwony Wieczorek. Przeprowadzone czynności śledcze na terenie tzw. Zatoki Sztuki i terenu przyległego służyły weryfikacji i eliminacji wersji pojawiających się na podstawie ujawnianych w sprawie źródeł dowodowych 

- mówił portalowi i.pl Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Zatoka Sztuki w Sopocie

Ponad 10 lat temu przy al. Mamuszki 14 mieściła się Zatoka Sztuki - imprezownia z prywatną plażą. Później była tam Nowa Zatoka. Budynek został wydzierżawiony przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta. Z czasem na jaw wypływały informacje o przestępstwach seksualnych i kryminalnej otoczce wokół działalności klubu. To tu działał Krystek w sprawie którego postawiono 65 zarzutów, z czego ponad 40 dotyczy przestępstw seksualnych. W 2022 roku Zatokę Sztuki zaczęto też łączyć z zaginięciem Iwony Wieczorek. Budynek przez lata stał się nieużytkiem. Pod koniec stycznia 2023 zapadł prawomocny wyrok opatrzony klauzulą wykonalności - spółka Art Invest miała opuścić i opróżnić nieruchomość. Spółka nie wykonała postanowienia sądu pomimo wezwań, z czasem miasto odzyskało jednak dzierżawiony budynek i pokazało plany na to miejsce. Wszyscy mogli zobaczyć, jak w środku wygląda Zatoka Sztuki. 

Co wiemy o zaginięciu Iwony Wieczorek?

Nowe fakty o Iwonie Wieczorek to wciąż gorący temat. Sprawa Iwony Wieczorek pozostaje nierozwiązana od lat. Wątki jej zaginięcia opisywane były już w filmach i książkach, wciąż temat jest żywy w sieci, na forach zainteresowani tematem prowadzą własne śledztwa. 

Najnowsze informacje o Iwonie Wieczorek, podane przez Policje dotyczyły białego fiata cinquecento. Widziany w Sopocie i nagrany na monitoringu w czerwcu 2024 stał się najnowszym wątkiem, który na nowo ożywił fora internetowe i teorie dotyczące zaginięcia. W mediach coraz częściej pokazuje się też matka Iwony Wieczorek. "Dzięki społeczeństwu, mojej ciężkiej pracy i pracy mediów ta sprawa nie jest zamieciona pod dywan" – powiedziała w czerwcu 2024 r. Iwona Główczyńska, matka zaginionej 19-latki, w programie "Domowy Kryminał".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Galeria: 11 teorii na temat zaginięcia Iwony Wieczorek. Co stało się z nastolatką?

Listen on Spreaker.
Dzieciństwo Iwony Wieczorek. Premiera filmu dokumentalnego