plecak

i

Autor: Pixabay Co zabrać do szpitala covidowego? Powstał poradnik

Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Przygotuj podręczny zestaw. O tych rzeczach musisz pamiętać!

2021-03-26 15:22

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Liczba nowych przypadków wzrasta z dnia na dzień, mamy kolejne rekordy zakażeń. I nigdy nie wiadomo, kiedy trafimy do szpitala covidowego. Jak się przygotować, co zabrać? Z pomocą spieszy Fundacja GOTOWI.ORG, która opracowała specjalny poradnik. Jej przedstawiciele podkreślają: „Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno…”. A przy ciężkim przebiegu COVID-19, gdy wymagać będziemy hospitalizacji, może już nie być czasu, by pomyśleć o podstawowych rzeczach.

Spis treści

  1. Nagły pobyt w szpitalu covidowym. Co zabrać? PORADNIK
  2. GOTOWI.ORG, czyli jak przygotować się na katastrofy i zagrożenia

Koronawirus jest z nami już ponad rok i nic nie zapowiada, że pandemia zbliża ku końcowi. Nie wiadomo też, czy nie będziemy wymagać nagłej hospitalizacji. Fundacja GOTOWI.ORG, która informuje, jak przygotować się na różne katastrofy i zagrożenia, opracowała specjalny poradnik, dzięki któremu będzie nam łatwiej przetrwać trudny czas w szpitalu covidowym.

– Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno – mówią eksperci Fundacji GOTOWI.ORG.

Nagły pobyt w szpitalu covidowym. Co zabrać? PORADNIK

Eksperci Fundacji GOTOWI.ORG przekonują, by zestaw awaryjny spakować w małą torbę turystyczną lub niewielki plecak. Nie w walizkę.

– Nie czekaj, aż choroba pozbawi cię sił. (...)Zestaw ten możesz mieć przy sobie w karetce, na SOR-ze oraz oddziale szpitalnym. Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu – mówią eksperci fundacji.

KLIKNIJ W GALERIĘ I SPRAWDŹ, CO SPAKOWAĆ DO SZPITALA COVIDOWEGO >>>

Obecnie w szpitalach covidowych obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Sale są przepełnione, brakuje personelu i łóżek dla chorych. A to oznacza, że będziemy tam zdani tylko na siebie.

GOTOWI.ORG, czyli jak przygotować się na katastrofy i zagrożenia

Poradnik, dotyczący przedmiotów niezbędnych w szpitalu covidowym, to nie pierwszy taki projekt fundacji. Na jej stronach możemy dowiedzieć się m.in. jak radzić sobie np. z wybuchem wulkanu, lawinami, upałami, ale także z atakami terrorystycznymi i długotrwałym brakiem pracy.

Misją GOTOWI.ORG jest „stworzenie stałej kampanii informacyjnej skierowanej do ogółu społeczności, w efekcie której nastąpi realne zwiększenie bezpieczeństwa każdego obywatela i poprawi się w stopniu znacznym jego zdolność do przetrwania katastrof naturalnych i zagrożeń będących skutkiem działalności człowieka”.

Szpital tymczasowy w Gdańsku
Źródło: Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Przygotuj podręczny zestaw. O tych rzeczach musisz pamiętać!