Ninja w Gdyni

i

Autor: fot. Michał Sałata/gdynia.pl

ciekawostki

Zielony ludek mknie przez miasto. Kim jest żółw Ninja na motocyklu?

2024-05-28 10:33

Kierowcy się uśmiechają, przechodnie pozdrawiają - to nietypowy motocyklista z Gdyni. Jest cały zielony i wystylizowany na żółwia Ninja - Moto Turtle robi furorę na ulicach i w sieci!

Kto to jest Ninja na motorze?

Od blisko 10 lat mieszka w Gdyni. Jeździ na motocyklu, wcielając się w jednego z ulubionych bohaterów kultowego serialu animowanego z lat 80. „Wojownicze żółwie ninja”. Po co? By ten świat był bardziej uśmiechnięty - na jego widok cieszą się dzieci i dorośli - kierowcy, inni motocykliści. Nowy, pozytywny wizerunek kierowców jednośladów to w Polsce rzadkość, gdynianin staje naprzeciw obelgom kierowanym do motocyklistów. Na ulicy daje radość mieszkańcom, w sieci publikuje jako moto_turtle. Znajdziecie go na TikToku i YouTube. 

Tak naprawdę wyszło to całkiem spontanicznie. Chciałem, aby obraz motocyklisty był postrzegany pozytywnie przez wszystkich użytkowników dróg, dlatego postanowiłem zamówić sobie "bajkową nakładkę" na kask, która powodowała by uśmiech na twarzy dzieci. Wybrałem „żółwia ninja”. Ponadto jestem lepiej widoczny na drodze, więc aspekty bezpieczeństwa też brałem pod uwagę. Już jako dziecko uwielbiałem tę bajkę, ponieważ zawierała ważne przesłania i motywowała do większej pewności siebie. Stąd między innymi cytat jaki mam wydrukowany na tylnej stronie bluzy „My żółwie nie znamy znaczenia słowa strach” - powiedział dla gdynia.pl.

- mówi zielony Ninja znany w sieci jako Moto Turtle. Do Gdyni przeprowadził się z Bydgoszczy i znalazł tu swoje miejsce na ziemi. Spotkanie gdyńskiego Ninja na ulicy to też niezwykłe wydarzenie dla wielu młodych osób, które śledzą go w mediach społecznościowych. Spotkanie na żywo idola z sieci jest zawsze wyjątkowe. Dla tych, którzy obdarzą Ninja szczególnym uśmiechem znajdą się bryloczki z żółwiem Ninja - to już prawdziwa gratka dla fanów kultowej bajki.

Zielonego Ninja spotkacie w całym Trójmieście.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Gdzie nad morze bez samochodu? Tu dojedziesz PKS-em Gdynia

Pomorskie. Gdańskie Juwenalia 2024