Słupsk, Zatrzymano mężczyznę, który usłyszał zarzuty gwałtu

i

Autor: pixels

kryminalne

Zgwałcił dziewczynkę. Pomorska Policja zatrzymała sprawcę, usłyszał zarzuty

W Słupsku doszło do gwałtu na 11-letniej dziewczynce. Podejrzany o tę zbrodnię został zatrzymany, usłyszał zarzuty i postanowieniem sądu rejonowego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Zgwałcona nastolatka w Słupsku (Pomorze)

Do gwałtu doszło 3 kwietnia 2024 w Słupsku (województwo pomorskie). 15 kwietnia prokuratura poinformowała o szczegółach sprawy. 

Gwałt na 11-latce

Prokurator Wnuk zaznaczył, że ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, nie może mówić o okolicznościach zdarzenia, ani informować o szczegółach ustaleń w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Słupsku śledztwie. Przekazał, że mężczyzna, który miał dopuścić się zbrodni na 11-letniej pokrzywdzonej został zatrzymany i usłyszał zarzut zgwałcenia wobec małoletniej poniżej lat 15., za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara dożywocia.

Podejrzany, co do zasady, przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Twierdzi, że nie pamięta jego przebiegu, bo był pod wpływem środków odurzających

– powiedział prok. Wnuk.

Sąd Rejonowy w Słupsku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

GALERIA: Co zostało po gdyńskim Maximie?

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną