Zabij żonę na oczach dziecka i uciekł. Prokuratura postawiła zarzuty wobec Rafała Zyska

i

Autor: pixabay.com

zbrodnia

Zabij żonę na oczach dziecka i uciekł. Prokuratura postawiła zarzuty wobec Rafała Zyska

2024-04-17 14:57

Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec 43-letniego Rafała Zyska, poszukiwanego w związku ze sprawą zabójstwa jego żony w Jagatowie w gminie Pruszcz Gdański. Skierowano także wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Stanowisko w sprawie zabójstwa żony Rafała Zyska wydała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Na podstawie dotychczasowych ustaleń prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec mężczyzny z art. 148 par. 1, czyli zabójstwa. Skierował także wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, aby można było wydać za nim list gończy.

-przekazał prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W poniedziałek rano (15 kwietnia) sierżant sztabowy Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że policjanci prowadzą poszukiwania mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą zabójstwa w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański.

43-letni Rafał Zysk może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112.

- dodał sierżant sztabowy Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku 

Przypominamy, że do zabójstwa żony poszukiwanego doszło w niedzielę w Jagatowie k. Pruszcza Gd. W niedzielę po południu i wieczorem policja prowadziła poszukiwania w lasach w okolicach miejsca zbrodni. Na drogach prowadzono kontrole pojazdów. W związku z poszukiwaniami mężczyzny powstała skrzynka mailowa: poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl, za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyska proszony jest o kontakt.

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.