Jest poszukiwany za zabójstwo żony. Policja ujawnia wizerunek mężczyzny

i

Autor: KWP w Gdańsku

PILNE

Jest poszukiwany za zabójstwo żony. Policja ujawnia wizerunek mężczyzny

2024-04-17 12:32

Trwają poszukiwania mężczyzny w gminie Pruszcz Gdański. Jak nieoficjalnie wiadomo do zbrodni doszło w niedzielę (14 kwietnia) po południu. Mężczyzna miał zabić swoją żonę.

Aktualizacja - 18.04.2024

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska przekazała, że do zatrzymania Rafała Z. doszło w środę około godz. 19. Mężczyzna został zatrzymany na terenie zabudowań gospodarczych w powiecie gdańskim.

Wcześniej pisaliśmy: 

Policjanci poszukują 43-letniego Rafała Z., który może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny wskazanego na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 74 24 222 lub pod numerem alarmowym 112.

Policjanci szczegółowo sprawdzają wytypowane przez siebie miejsca, jednak nie przekazujemy dokładnego rejonu poszukiwań z uwagi na dobro prowadzonych czynności. Równolegle mężczyzny szukają policjanci kryminalni, ale także policjanci pionu prewencji oraz przewodnicy z psami tropiącymi. Sprawdzane są zapisy z kamer monitoringu i weryfikowane są wszystkie informacje napływające do policjantów. Przekazaliśmy także informację do innych jednostek w kraju

informuje policja.

Jak podaje Radio Gdańsk, ciało zamordowanej znaleziono na podwórzu przez jej dorosłego syna. Jak nieoficjalnie wiadomo, zabójstwa miał dopuścić się mąż kobiety. Policjanci od niedzielnego (14 kwietnia) popołudnia poszukują mężczyzny. 

Powstała dedykowana skrzynka mailowa: poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl, za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Z. proszony jest o kontakt.

Pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie