katastrofy

Zalane Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Pacjenci odsyłani do innych ośrodków onkologicznych

2024-02-26 12:37

Zalane zostały pomieszczenia z drogim sprzętem niezbędnym do ratowania życia. Wszystkie wizyty są odwołane, a pacjenci są natychmiast przekierowywani do innych placówek. Ogromne problemy spadły na Uniwersytecie Centrum Kliniczne.

Zalana została najniżej położona część jednego z najnowszych budynków należących do kompleksu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Dokładnie to  Zakład Radioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii, który znajduje się na poziomie -1 Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. To część w szpitala w której leczeni są chorzy na raka.

Szanowni Państwo,ten poniedziałek rozpoczął się dla nas fatalnie. Z przykrością informujemy, że w budynku D, na poziomie -1, gdzie znajduje się Zakład Radioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii doszło do zalania. W związku z tym zdarzeniem jesteśmy zmuszeni wstrzymać realizację świadczeń. Już podjęliśmy rozmowy z innymi ośrodkami, żeby terapia naszych pacjentów przebiegała bez przeszkód.

- czytamy w komunikacie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Na miejscu od rana pracowała Straż Pożarna, wodę w gabinetach w poniedziałkowy poranek zauważył jeden z pracowników. Po 12 wozy strażackie już wróciły do bazy, ale pomieszczenia jeszcze długo będą wyłączone z użycia. Zwołano sztab kryzysowy.

Zalanie na Uniwersyteckim Centrum Klinicznym to problemy przede wszystkim dla pacjentów, którzy nie mogą przerwać leczenia. Placówka informuje że indywidualnie powiadamia każdego z podopiecznych i ustala gdzie będzie kontynuowane leczenie. 

Na razie trudno jest nam oszacować, jak długo potrwają utrudnienia, ponieważ cały czas trwają ekspertyzy, co do skali i przyczyn tej awarii.Za wszystkie utrudnienia i niedogodności bardzo przepraszamy. Robimy wszystko, aby uporać się z tym jak najszybciej.

- czytamy. 

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.