Wybory samorządowe 2024

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Wybory samorządowe 2024

Wybory Samorządowe 2024

Wyniki wyborów Reda. Kto zostanie burmistrzem? Są już dane ze wszystkich obwodów!

2024-04-22 5:05

Za nami głosowanie w II turze wyborów samorządowych. Najlepszy wynik w 1 turze w Redzie uzyskał Mateusz Richert a tuż za nim - Łukasz Kamiński. Obydwoje znaleźli się w dogrywce. Kto z nich zwyciężył?

Druga tura wyborów samorządowych w Redzie. Kto zostanie burmistrzem miasta?

Zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów na burmistrza Redy w dogrywce udział wzięli  - Mateusz Richert z KWW Reda dla Mieszkańców - 3 747 (39,84%) oraz Łukasz Kamiński z KWW Wspólna Reda - 3 504 (37,25%). 

Wybory samorządowe 2024. Rządził od początku istnienia samorządu, kto go zastąpi?

W Redzie burmistrzem był przez wiele lat Krzysztof Krzemiński. Od 2006 roku był burmistrzem Redy, ale w redzkim samorządzie pracował od początku jego istnienia, w pierwszych kadencja na stanowisku zastępcy. W 2024 roku nie stanął do wyborów samorządowych na stanowisko burmistrza. Jego miejsce ma szansę zając jego zastępca, do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów.

PKW podało dane z 9 na 9 (100,00%) obwodów głosowania w ponownym głosowaniu

Mateusz Richert z KWW Reda dla Mieszkańców - 59,11 procent

Łukasz Kamiński z KWW Wspólna Reda -  40, 89 procent.

Nowy burmistrz Redy. Trwa liczenie głosów

W niedzielę (21 kwietnia) odbyła się II tura wyborów w miejscowościach, gdzie 7 kwietnia nie udało się wyłonić wygranego kandydata. Przypominamy, aby dany kandydat wygrał wybory musi uzyskać minimum 50 proc. poparcia. Teraz trwa liczenie głosów. Tekst będzie aktualizowany jak tylko pojawią się pierwsze, cząstkowe wyniki z komisji. 

Nieoficjalnie: Na prowadzeniu w II turze wyborów jest Mateusz Richert. 

W niedzielę (21 kwietnia) odbyła się II tura wyborów w miejscowościach, gdzie 7 kwietnia nie udało się wyłonić wygranego kandydata. Przypominamy, aby dany kandydat wygrał wybory musi uzyskać minimum 50 proc. poparcia.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną