Ukryte funkcje lusterek samochodowych. Tego nie powiedzą ci instruktorzy jazdy!

i

Autor: pixabay

Motoryzacja

Ukryte funkcje lusterek samochodowych. Tego nie powiedzą ci instruktorzy jazdy!

2024-04-10 7:54

Te triki ułatwią ci jazdę autem. Pomogą w parkowaniu, wymijaniu i wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego. Są banalnie proste, a mało kto o nich wie!

Jeśli myślałeś, że lusterko wsteczne służy tylko do widoku wstecznego, to się grubo myliłeś. Ma ono ukryte funkcje, które cię zaskoczą, jednocześnie usprawnia twoją jazdę.

Pierwsze z nich to ocenienie odległości między przednią częścią samochodu a krawężnikiem. Patrzymy w lewo lusterko wsteczne. Kiedy dolna krawędź lustra pokrywa się z górnym brzegiem obramowania zatrzymaj się. W tym momencie odległość wynosi idealne 10 cm.

Kolejny z trików przyda się podczas wymijania pojazdu. Lusterko jest wizualnie podzielone na dwie części. Kiedy pojazd pojawia się z tyłu po prawej stronie lustra oznacza to, że jest daleko i można zmienić pas ruchu,. Kiedy pojawia się po lewej stronie poczekaj, aż samochód przejedzie.

Trzecia z ukrytych funkcji lusterka wstecznego przychodzi z pomocą podczas wyjazdu z miejsca parkingowego. Gdy przednia część samochodu wyjeżdża z garażu lub z linii, gdzie stoją inne samochody, ważne jest, aby lusterko wsteczne było wyrównane z przednią częścią samochodu. W tym czasie można bezpiecznie skręcać w dowolnym kierunku.

Ostatnia, ale bardzo ważna funkcja usprawni parkowanie auta. Podczas cofania w garażu lub na miejsce parkingowe przez lusterko wsteczne trzeba widzieć tylko kąt miejsca parkingowego. Jeśli w tym czasie całkowicie obkręcisz kierownicę, samochód parkuje się płynnie.

GALERIA: Tych sprzętów nie podłączaj do przedłużacza! Lista urządzeń, które nigdy nie mogą być wpięte w listwę!

PORANEK ESKA ROCK - Substancja na dziki