Pralka

i

Autor: pixabay.com

ciekawostki

Trzecia przegródka w pralce. Do czego służy? Na to byś nie wpadł!

2024-04-23 14:50

Aż 43% Polaków robi pranie 2-3 w tygodniu, a 15% wykonuje tę czynność codziennie. Tak wynika z badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Samsung. Choć wielu z nas wie, jak prać okazuje się, że tajemnicza trzecia przegródka wiąż sprawie wiele kłopotów! Do czego służy? Odpowiedź nie jest wcale oczywista!

Polacy często piorą? 

Aż 43% Polaków robi pranie 2-3 w tygodniu, a 15% wykonuje tę czynność codziennie. Przy tak dużej częstotliwości, korzystanie z urządzenia, które wykorzystuje nowoczesne technologie oszczędzające energię, wodę i czas przy każdym cyklu - jest niezwykle ważne i może znacząco wpłynąć na stan naszego portfela.

W codziennym pędzie i nagromadzeniu codziennych obowiązków szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasze życie będzie wygodniejsze, a nasze zaangażowanie w rutynowe czynności mniejsze. Dlatego też, jak pokazuje badanie Samsung, aż 50% Polaków chce pralki, którą będzie można zarządzać z dowolnego miejsca. To również jedna z najczęściej wskazywanych cech, którą powinna mieć pralka według respondentów.

Prawie 70% Polaków obawia się zbyt dużego zużycia energii podczas robienia prania. A to tylko jedna z obaw, którą pokazało badanie. Aż 67% badanych obawia się zbyt dużego zużycia wody, a 58% konieczności dodania do prania dużej ilości detergentu, aby pranie było naprawdę czyste.

W viralowym tweecie przekazanym przez Fakt.pl, 29-letni Roman Kemp, syn basisty grypy Spandau Ballet, żartobliwie przyznał, że nie ma pojęcia, do czego służą poszczególne przegródki w szufladzie pralki. Szybko z pomocą przyszła  Laura de Barra, autorka poradnika na temat prowadzenia domu.

"Okej, posłuchajcie. W szufladzie są trzy przegródki: na proszek do mycia wstępnego, na środek do prania zasadniczego oraz na płyn do płukania. Jeżeli je ze sobą pomylicie, wasze ubrania będą niedoprane, szorstkie i śmierdzące. Dlatego musicie wiedzieć, jak je rozróżnić".

- rozwiała wątpliwości. 

O romansie Patrycji Soliman mówili kiedyś wszyscy. Po nim zapadła się pod ziemię
Listen on Spreaker.