Targi Rzezy Ładnych wracają do Trójmiasta! Święto designu już w najbliższy weekend

i

Autor: TRŁ

Design

Targi Rzeczy Ładnych wracają do Trójmiasta! Święto designu już w najbliższy weekend

2024-04-16 18:55

Przed nami druga edycja kultowej imprezy TRŁ. W weekend 20-21 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO pojawi się 350 wystawców z całej Polski. Na odwiedzających czekają dwie wystawy i niepowtarzalny klimat.

350 wiodących marek pod jednym dachem!

Na ten weekend z pewnością czekali wszyscy fani designu. Po raz drugi w Gdańsku w dn. 20-21 kwietnia odbędą się Targi Rzeczy Ładnych. To na nich, od 10 lat pokazują się najciekawsze nowe marki,  twórcy plakatu, ceramiki, czy tekstyliów. Każdą edycję TRŁ odwiedzają tłumy, więc z pewnością należy spodziewać się ich również tym razem. 

Największe targi designu w Polsce

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek - wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla której TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu której wydarzenie doczekało się statusu kultowego. 

10-lecie TRŁ

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy, ale też wystawy i inspiracje. W Gdańsku po raz pierwszy zobaczymy pokaz fenomenu polskich kilimów, czyli wystawę ręcznie tkanych kilimów marki SPLOT. W AMBEREXPO zawisną kilimy Zofii Stryjeńskiej, współczesne, nagradzane i znajdujące się w kolekcjach muzealnych projekty Zofii Strumiłło oraz Edgara Bąka oraz - pierwszy raz we wszystkich trzech wersjach! - najpopularniejszy polski kilim XXI wieku, czyli “Świt” Piotrka Niklasa.

Goście będą też mogli obejrzeć również wystawę niezwykłych zdjęć 50 IKON TRŁ, czyli 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady wybranych z okazji 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych. Efektem plebiscytu jest  wyjątkowa sesja zdjęciowa zrealizowana przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera.

Spotkania z inspirującymi twórcami

W sobotę o godz. 13.00 z publicznością spotka się KATARZYNA BELLINGHAM - gdańszczanka ogrodniczka,  pasjonatka  i propagatorka naturalnych metod uprawiania ogrodów. Projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. A przede wszystkim autorka książki „Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą”, która w 2023 r. stała się jedną z bestsellerowych książek o ogrodnictwie w Polsce. 

Tego samego dnia o godz. 15.00 TRŁ wspólnie z GDYNIA DESIGN DAYS zapraszają na spotkanie, podczas którego zostaną ujawnieni i przedstawieni projektanci, którzy stworzą tegoroczną kolekcję MANUBA 2024 - przedmiotów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie na festiwal Gdynia Design Days.

Targi Rzeczy Ładnych Trójmiasto. Największe Targi Designu nad Bałtykiem 

Data: 20-21 kwietnia

Miejsce: AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Godz. 11-19

Bilet jednodniowy: 15 zł 

Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Bilety online: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/trl-targi-rzeczy-ladnych

Więcej informacji: targirzeczyladnych.pl

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną