Rolnicy blokują trasę S7 Elbląg-Gdańsk

i

Autor: Pomorska Policja/pap

strajki 2024

Strajk rolników i objazdy. Trasa Elbląg - Gdańsk będzie stać całą dobę do 10 marca!

Strajki rolników wciąż trwają. W Polsce i Europie wznoszony jest jeden sprzeciw: zielony ład proponowany przez Unię nie może zostać wdrożony. W Polsce atmosferę podnosi jeszcze kwestia importu z Ukrainy. Rolnicy zapowiedzieli całodobowe blokady, które pod Trójmiastem potrwają do 10 marca!

Zablokowane drogi na Pomorzu

Całkowicie od środy 28 lutego zablokowana jest droga S7 na moście w Kmiecinie. 

28 lutego o godzinie 8:00 trasa S-7 w związku z trwającym protestem rolników została zablokowana całodobowo do 10 Marca. Policja organizuje objazdy, które powinien znać każdy, kto z Trójmiasta chce dostać się na przykład do Elbląga. 

Blokada wiaduktu w Kmiecinie na S7

Apelujemy o zapoznanie się z objazdami w związku z całodobową blokadą trasy S-7 na wysokości wiaduktu w miejscowości Kmiecin. Blokada w związku z protestem rolników jest zaplanowana do 10 Marca. Apelujemy do kierowców i podróżnych o cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy kierują na objazdy. Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień.

- apeluje Pomorska Policja.

Pomorska Policja prowadzi objazdy w związku ze strajkiem rolników

i

Autor: Pomorska Policja

Strajk rolników objazd od Gdańska w kierunku Elbląga. Zablokowana S7 

Pojazdy ciężarowe :

  • Węzeł S-7 Żuławy Wschód-Rychnowo Żuławskie -Nowy Dwór Gdański –Tczewska-Warszawska – Starocińska -Marzęcino – Kępki- Bielnik- Kazimierzowo - kierunek S7

Pojazdy osobowe :

  • Węzeł S-7 Żuławy Wschód- Rychnowo Żuławskie-Kmiecin-Solnica-Jazowa-Kazimierzowo -kierunek S-7

Strajk rolników objazd od Elbląga w kierunku Gdańska S7: 

Pojazdy ciężarowe :

  • Elbląg-Kępki- Marzęcino-Nowy Dwór Gdański-Rychnowo Żuławskie-kierunek S-7

Pojazdy osobowe :

  • Elbląg-Jazowa- Solnica- Kmiecin- Rychnowo Żuławskie-kierunek S-7

W miejscowości Kępki przejazd jest przez wąski most, dlatego ruch odbywa się wahadłowo.

Ruch od Węzła Żuławy Wschód w stronę Gdańska oraz ruch w kierunku Malborka odbywa się płynnie - informuje Policja.

Dlaczego rolnicy protestują? Blokada Gdańsk-Elbląg

Główne postulaty rolników określa wypowiedź Tomasza Obszańskiego z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" :"Polskie rolnictwo niszczą Zielony Ład i ekoschematy, biurokratyczne procedury narzucane przez Unię Europejską. Dobija je zalew zboża i innych produktów spożywczych sprowadzanych bez cła z Ukrainy. Brak nam handlu i przetwórstwa, bez których rolnictwo nie może być ekonomicznie opłacalne. Chodzi też o dopłaty do paliw rolniczych".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Protest rolników na Pomorzu

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie