Autor: ArkaGdynia.pl

piłka nożna

Spektakularna dominacja Arki Gdynia nad Stalą Rzeszów! Wysoki wynik!

2024-02-25 7:00

Niedziela, 25 lutego okazała się szczęśliwa dla kibiców Arki Gdynia. W meczu ze Stalą Rzeszów w ramach 21. kolejki I Ligi wygrali 5:1!

Poprzednie mecze Arka Gdynia - Stal Rzeszów

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Arką Gdynia a Stalą Rzeszów padło łącznie 12 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Miejskim w Gdyni dnia 9 października 2022 roku, zakończył się remisem 2:2. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Stal w Rzeszowie dnia 7 maja 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Stali Rzeszów wynikiem 2:1. Ostatni mecz, również rozegrany na stadionie Stal w Rzeszowie dnia 13 sierpnia 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia wynikiem 3:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Arka Gdynia: 6, Stal Rzeszów: 6

Przebieg spotkania

Arka Gdynia rozpoczęła mecz z Stalą Rzeszów od pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść Arki. Choć Stal Rzeszów zdobyła gola w 18. minucie, to Arka szybko wyrównała i jeszcze przed przerwą strzeliła kolejną bramkę. W drugiej połowie to Arka dominowała nad rywalami, zdobywając kolejne trzy gole i ustalając ostateczny wynik na 5:1. Emocje podczas meczu nie brakowało, a zwycięstwo Arki było imponujące.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Arka Gdynia była na drugim miejscu w tabeli, co świadczy o ich dobrej formie i wynikach w dotychczasowych spotkaniach. Wygrali 11 meczy, zremisowali 4 razy i przegrali 5 spotkań, co daje im łącznie 37 punktów. Po ostatniej wygranej zdobyli dodatkowe 3 punkty, co podniosło ich ogólną liczbę punktów do 40. Natomiast Stal Rzeszów zajmowała przed meczem trzynaste miejsce w tabeli, co oznacza słabsze wyniki drużyny. Do tej pory wygrali tylko 6 meczy, zremisowali 5 razy i przegrali aż 9 spotkań.

Gdzie zagra Arka?

Po rozegranym meczu pomiędzy Arką Gdynia a Stalą Rzeszów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz GKS-u Tychy z Arką Gdynia odbędzie się 1 marca 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie miejskim w Tychach. Natomiast Stal Rzeszów zmierzy się z Miedzią Legnica tego samego dnia o godzinie 18:00 na stadionie Stal w Rzeszowie.

W miniony weekend zwycięski mecz rozegrała też Lechia Gdańsk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie: Zatrzymanie gangu narkotykowego

Pomorskie: Zmiany na mapie Polski. Gdańsk i Gdynia największymi miastami w Polsce