Powstanie nowy posterunek Straży Miejskiej. GDZIE? Umowa już podpisana!

i

Autor: gdynia.pl

Powstanie nowy posterunek Straży Miejskiej. GDZIE? Umowa już podpisana!

2021-07-27 10:40

Jeszcze w tym roku na Kamiennej Górze powstanie nowy posterunek gdyńskiej Straży Miejskiej. W piątek, 23 lipca miasto podpisało umowę z firmą, która przeprowadzi remont lokali na parterze budynku przy ul. Necla 15-17, gdzie przeniesie się referat dzielnicowy, który teraz mieści się na Kolibkach.

Jak czytamy na oficjalnym profilu miasta, lokalizacja nowego posterunku nie jest przypadkowa. Ulica Necla znajduje się w ścisłym centrum Gdyni. Statystyki od wielu lat wskazują na trend, który polega na tym, że zwiększa się liczba zdarzeń właśnie w centrum, w dzielnicach takich jak: Śródmieście, Kamienna Góra czy Wzgórze Św. Maksymiliana.

"Zależy nam, by interwencje były prowadzone w sposób bardziej skuteczny, efektywny, a przede wszystkim, by czas reakcji został skrócony. Dodatkowo strażnicy miejscy otrzymają pojazdy elektryczne: samochody, hulajnogi i rowery, tak aby mogli poruszać się po mieście w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska"

– mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Referat dzielnicowy przy ul. Necla będzie obsługiwać: Śródmieście, Kamienną Górę, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo i Działki Leśne.

"Przeniesiemy się bliżej ścisłego centrum, dzięki czemu będziemy mogli reagować szybciej i skuteczniej. To również działanie w ramach KLIMATycznego Centrum, dzięki któremu systematycznie odzyskujemy przestrzeń dla pieszych czy rowerzystów. Wraz z powstaniem posterunku na Kamiennej Górze w centrum Gdyni pojawi więcej patroli interwencyjnych, które będą się przemieszczać pieszo lub korzystać z ekologicznych środków transportu"

 – tłumaczy Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje: – W nowym posterunku znajdą się szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe. Przestrzeń zostanie zorganizowana w taki sposób, by można tam było przyjmować mieszkańców oraz załatwiać sprawy formalne.

Straż Miejska w Grudziądzu wykonuje #gaszynchallenge