Potworne cuda. Przed nami niesamowita wystawa roślin mięsożernych w Gdańsku!

i

Autor: mat pras

wydarzenia

"Potworne cuda". Przed nami niesamowita wystawa roślin mięsożernych w Gdańsku!

2024-04-03 11:13

FlowerShock to grupa, która jak sama o sobie mówi tworzy roślinne wydarzenia zapierające dech w piersiach. Jedno z nich już niebawem w Trójmieście. Mowa o wystawie roślin mięsożernych w Gdańsku!

Już w najbliższy weekend (6-7 kwietnia) nie lada gratka dla kolekcjonerów i entuzjastów przyrody, którzy kochają poszukiwanie rzadkich i niezwykłych okazów. Przygotowano dla nich prawdziwe perełki botaniczne! "Odkryj unikalne gatunki roślin, których nie spotkasz na co dzień i zagłęb się w tajemnicze historie ich pochodzenia i adaptacji" - zachęcają organizatorzy nietypowej wystawy roślin. 

Czy kiedykolwiek czułeś, jak adrenalina mrozi Ci krew w żyłach na myśl o mięsożernych roślinach? Jeśli tak, ta impreza jest dla Ciebie! Poznaj ich fascynujący świat, ich mechanizmy łowieckie i sposób, w jaki zdobywają pożywienie.

- dodają. 

Weekendowy festiwal to nie tylko spotkania z roślinami, to również:

  •  atrakcje towarzyszące,
  •  warsztaty, prelekcje i pokazy
  •  strefa dydaktyczna
  •  i wiele innych niespodzianek,

Nie tylko mięsożerne. Będzie można zobaczyć z bliska 100-letnie okazy

Najbardziej okazałe drzewa bonsai, które przylecą na Światową Wystawę to prawdziwe dzieła sztuki. Specjalnie dla Ciebie, uformowali je prawdziwi wirtuozi. Najstarsze okazy na Wystawie potrafią mieć nawet 100 lat! Nierzadko, będzie to będzie jedyna i niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć je na żywo - dodają twórcy wydarzenia. 

#MuratorOgroduje: Jakie rośliny przycinamy wczesną wiosną?