Macie plany na majówkę w Trójmieście? Sprawdźcie, czy nie pokrzyżuje ich pogoda!

i

Autor: Olga Reszke

pogoda

Pogoda na majówkę 2024 w Trójmieście. Jaka prognoza na długi weekend majowy?

2024-05-07 7:44

Na majówkę ma być ciepło i basta! Czy tak będzie również na Pomorzu? Wielu z nas na wypoczynek wybiera Trójmiasto. Jaka pogoda czeka wypoczywających nad morzem? Wiemy, co mówią na ten temat synoptycy!

Majówka 2024 w Trójmieście. Jaka pogoda?

Powodzenie planów na majówkę nierozerwalnie wiąże się z pogodą. Może pokrzyżować nam urlop, który w tym czasie zazwyczaj chcemy spędzić na świeżym powietrzu. Czy majówka 2024 w Trójmieście upłynie pod znakiem słonecznego nieba, czy też spłynie deszczem? Synoptycy w tym roku mówią jednym głosem. Będzie ciepło!

Jaka pogoda w kwietniu?

Powiedzenie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” w tym roku najprawdopodobniej sprawdzi się jak nigdy dotąd. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, pogoda na kwiecień zapowiada się bardzo zmiennie, choć średnia miesięczna temperatura powietrza powinna utrzymywać się w granicach wieloletniej normy z lat 1991-2020.

Wtorek, 9 kwietnia to według synoptyków apogeum ciepłej pogody. Od środy, 10 kwietnia zapowiadane jest znaczne ochłodzenie. Do końca tygodnia odnotujemy od 15-18 kwietnia. Od połowy miesiąca będzie panować pochmurna, a nawet burzowa aura, a temperatury sięgać będą maksymalnie 12 st. C. Kwiecień przynieść ma nam również dużo deszczu. Suma opadów będzie kształtować się powyżej wieloletniej normy.

Pogoda na majówkę 2024 w Trójmieście

W weekend (27-28 kwietnia) pogoda ma zmieniać swoje oblicze na dużo łagodniejsze. Znacznie osłabnąć mają układy niżowe znad północnej Europy i wyż znad zachodniej. Dominować będą układy niżowe znad zachodniej i południowo-wschodniej Europy, a także wyż z centrum ulokowanym nad północnymi regionami kontynentu. Oznacza to napływ łagodniejszych mas z południa. Odczuwalna temperatura ma wahać się między 18-20 st. C na południu i południowym zachodzie kraju i 14-15 st. C na północy. Takie ciepło ma utrzymać się przez kilka dni. Od wtorku 30 kwietnia do czwartku 2 maja temperatura może wzrosnąć do 20-26 st. C. Nieco wyższym temperaturom towarzyszyć będą opady deszczu oraz burze.

Druga część majówki z ochłodzeniem

Niestety taki stan rzeczy nie potrwa długo. Już od piątku 3 maja do naszego kraju od północy wedrze się chłód. Może to wpłynąć na pogodę zwłaszcza na Pomorzu. Nie ma być jednak tak zimno, jak jest obecnie. Temperatura ma utrzymać się w granicach 15-20 st. C.

Hel u progu wiosny [Galeria]:

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.