Pijana spowodowała kolizję, ale tłumaczyła się... niewygodnymi szpilkami!

i

Autor: Pixabay.com

Pijana spowodowała kolizję, ale tłumaczyła się... niewygodnymi szpilkami!

2021-06-10 10:04

We wtorek (8 czerwca) podczas obsługi kolizji na ul. Małomiejskiej policjanci ruchu drogowego ustalili, że 45-latka, która spowodowała zdarzenie drogowe, jest pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko jedno piwo do obiadu, a kolizję spowodowała, bo w szpilkach, które nosi, trudno szybko zahamować.

Do absurdalnej sytuacji doszło we wtorek (8 czerwca) około godziny 17:00. Policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na ul. Małomiejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że 45-latka kierująca toyotą avensis, jadąc ul. Małomiejską w kierunku ul. Podmiejskiej, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzyła w poprzedzający ją samochód marki honda.

W trakcie rozmowy z mieszanką powiatu gdańskiego policjanci wyczuli od niej alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że była pod wpływem 3 promili alkoholu.

Kobieta nie przyznała się jednak to winy. Tłumaczyła, że wypiła „tylko” jedno piwo do obiadu a kolizja jest przez...szpilki.

„Przyczyną kolizji było to, że nosi szpilki, w których nie ma możliwości wykonania szybkiego hamowania.”

- relacjonują policjanci.

Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy należące do 45-latki, a ona sam została doprowadzona do komisariatu. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Pijany spowodował kolizję na oczach policjanta