Radny miejski PiS Paweł Petkowski będzie kandydatem na prezydenta Sopotu

i

Autor: facebook.com/pis.sopot/canva

Wybory Samorządowe 2024

Paweł Petkowski kandyduje na prezydenta Sopotu. Jest miejskim radnym PiS

2024-04-05 14:33

Radny miejski PiS Paweł Petkowski kandyduje na prezydenta Sopotu w zbliżających się wyborach samorządowych.

"Otwarcie kampanii planuję w nadchodzący weekend. Ruszamy od początku przyszłego tygodnia" - podkreślił kandydat. Wyjaśnił, że decyzja o jego starcie na prezydenta Sopotu w nadchodzących wyborach samorządowych została podjęta pod koniec ubiegłego tygodnia na posiedzeniu zarządu struktury, którą tworzą posłowie partii z woj. pomorskiego.

Jego zdaniem Sopot, którym chce zarządzać, "demograficznie umiera od wielu dekad". Zaznaczył, że należy przyciągnąć do kurortu młodych ludzi i zwrócić się z większą troską do mieszkańców.

"Miasto powinno mieć synergię pomiędzy tkanką miejską a tkanką turystyczną" - oznajmił i dodał, że w jego przekonaniu zostało to "zaburzone". "Mieszkańcy czują się traktowani po macoszemu we własnym mieście"

 - stwierdził.

Zaznaczył, że przed wyborami chciałby uczciwej debaty z kontrkandydatami o przyszłości Sopotu. "Moich kontrkandydatów niewiele różni. Jedyną alternatywą jest kandydat z Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Paweł Petkowski w Radzie Miasta od 6 lat 

Paweł Petkowski ma 45 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Pełni funkcję szefa klubu radnych PiS w Sopocie i jest szefem miejskich struktur PiS. W Radzie Miasta zasiada od 2018 roku.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Sopotu wystartuje Jarosław Kempa, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który reprezentuje ruch miejski "Kocham Sopot", pełniąca funkcję prezydentki Magdalena Czarzyńska-Jachim, która wystartuje z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim" popieranej przez PO, PSL, Lewicę, Razem oraz Nowoczesną, Radny miejski PiS Paweł Petkowski,  Gabriel Oleszek, kapitan i pisarz, który kandyduje z poparciem Mieszkańców dla Sopotu, artystka Maria Lepczak-Wysocka z komitetu W imieniu Sopocian, a także Lechosław Cezary Wojtynowski z KWW "Trzecia Siła", emerytowany oficer Marynarki Wojennej i Straży Granicznej RP. 

GALERIA: Praca rybaków na Półwyspie Helskim

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023