Kiosk z lodami Gdynia Cisowa na Chylońskiej

i

Autor: Monika Czekańska

społeczeństwo

O tych lodach usłyszy cała Polska. Mieszkańcy Gdyni ratują lokalny biznes

W sieci rozprzestrzenił się wpis o tym, że osiedlowa kiosk z lodami ma zostać zamknięta. Teraz zbierają się tu tłumy, by wesprzeć biznes. Lody rzemieślnicze w tym miejscu sprzedaje pani Kinga, która już nie miała nadziei. Byłam na miejscu i sprawdziłam, co przyciąga klientów.

Budka z lodami w Gdyni Cisowej do zamknięcia

W sieci pojawił się apel: ratujmy to miejsce. Na forumowiczów z "Gdynia o wszystkim" zawsze można liczyć, post zyskał mnóstwo czytelników, a sprawę zaczęły nagłaśniać kolejne osoby, lodów spróbował też znany w sieci MrKryha, który odwiedził malutką budkę, w której lody sprzedaje pani Kinga.

Kiosk z lodami na Chylońskiej robi furorę w sieci

Lody z budki u pani Kingi można kupić od dwóch lat. Sprzedaje tu lokalnie wytwarzane lody rzemieślnicze. Ze względu jednak na brak klientów planowała zamknąć budkę z końcem maja. Teraz jednak przed kioskiem z lodami w Gdyni Cisowej ustawia się kolejka. Apele w mediach społecznościowych przyniosły efekt, a Pani Kinga zaprasza wszystkich i zapewnia, że pracuje do ostatniego klienta. 

Lody z kiosku - hitem w sieci

Budka z lodami mieści się blisko przystanku SKM Gdynia Cisowa. Dokładny adres to Chylońska 235. Godziny otwarcia do 12:00 - 19:00 jednak gdy są klienci, Pani Kinga pracuje dłużej. Tak było już 13 maja, który okazał się szczęśliwy, bo po weekendzie i apelach infuencerów kolejka jest coraz dłuższa. Zamiast zamknięcia będzie więc szukanie osoby do pomocy!

Na miejscu spotkaliśmy Panią Marię która miejsce z lodami zna, bo mieszka w okolicy. Na lody przyszła z koleżanką Jolą, która pokazała jej lodziarnię na TikToku. Razem odwiedziły kiosk wybierając lody.

W kolejce stoi sporo osób z dziećmi, są też tacy, którzy przyjechali tu specjalnie, z Kosakowa, Koleczkowa, czy Gdańska! Tylko po to, by wesprzeć biznes. Pani Kindze zależy jednak, by odwiedzali ją sąsiedzi, zamiast wybierać markety lub jeździć na lody na bulwar, zwyczajnie wyszli z domu, na osiedle, spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

Ważne żeby na naszych dzielnicach coś się działo! Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy do mnie przychodzą, wszystkim, którzy mnie rozreklamowali i wszystkim, którzy do mnie przyjdą. Bardzo serdecznie zapraszam

- mówi nam Pani Kinga, szczęśliwa i zapracowana, bo kolejka nie znika i ustawia się już od otwarcia!

Jak smakują lody polecane przez drKryhę?

Spróbowałam lodów u Pani Kingi. Warto tu zajrzeć, bo smak jest naprawdę wart fatygi, a jeżeli mieszkacie blisko, to zaglądajcie jak najczęściej. Najdroższe, ale moim zdaniem najlepsze są lody pistacjowe, pełne kawałków orzechów - za 8 zł mamy sporą gałkę pistacji solonej. Do wyboru są też lody w tradycyjnych smakach: czekolada, śmietanka, truskawka, oraz bardziej egzotyczne: sorbet granat z ananasem. Codziennie oferta się zmienia, pewna jest jednak miła obsługa. 

To jest taka okolica, że ludzie o niej nie wiedzą, tu nie widać tego miejsca, także fajnie, że ktoś pomógł pani, bo lody ma naprawdę dobre. Dziś wybrałam słony karmel, standardowo, bardzo lubię słony karmel i czekoladę a syn gumę balonową i truskawkę

- mówi Pani Monika, która na lody przychodzi z synkiem Bartoszem.

Lody rzemieślnicze w Gdyni

Renata Ola i Paulina przyjechały na lody, by wesprzeć panią Kingę po apelu jaki zobaczyły w sieci. Były tu dzień wcześniej i są kolejny raz próbować nowych smaków. Chciałyby pomóc i mają nadzieję, że miejsce stanie się modne.

Stałymi klientami są dzieci z pobliskiej szkoły, to jednak zbyt mało, by utrzymać biznes. Czy uda się to po mobilizacji mieszkańców? Wszyscy maja nadzieję, ze tak, a najmłodsi klienci mają nadzieję, że wraz z popularnością w budce pojawią się lody z posypką piankową. Trzymamy kciuki, by popularność nie malała!

Pomorskie. Kolejka przed budką z lodami. Uda się ją uratować?