Zburzyli Tesco. likwidują Obi w Chyloni

i

Autor: Monika Czekańska

inwestycje

Nie ma już Tesco. Likwidują kolejny market w Gdyni. Co z pracownikami?

Market OBI został już zamknięty, teraz trwa wyburzanie budynku. W sklepie przez ostatnie tygodnie trwały wyprzedaże, teraz market przestaje istnieć. Co z pracownikami?

Co wybudują zamiast Tesco na Kcyńskiej?

Ogólnopolska firma deweloperska ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której znajduje się m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, oraz market budowlany OBI i parking. O wyburzaniu pierwszego w Trójmieście marketu pisaliśmy na początku grudnia. Prace postępowały szybko i market jest już zrównany z ziemią. Teraz sklep OBI czeka podobny scenariusz. Budynek zostanie wyburzony i rozpoczną się prace budowlane.  

Kiedy zamknęli OBI w Chylonii

Sklep zostaje zamknięty od 1 marca 2024 roku. 29 lutego, wyjątkowy raz na cztery lata był ostatnim dzień sprzedaży w tym miejscu. Do ostatniego dnia prowadzono wyprzedaże. 

Market OBI w Gdyni istnieje od 1999 roku. Jesteśmy najemcą obiektu, dlatego z powodu wygaśnięcia umowy najmu oraz nowych planów właściciela terenu, OBI z dniem 29. lutego 2024 r. kończy działalność handlową w tym miejscu.

- oświadcza OBI w swoim stanowisku.

Co zamiast TESCO i OBI w Gdyni?

Przy ulicy Kcyńskiej powstanie osiedle mieszkaniowe pod nazwą "Symbioza". Pierwszy etap inwestycji zakłada realizację 2 budynków, w których znajdzie się 89 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. 

Wyprzedaż w sklepie OBI

Zapytaliśmy dział prasowy OBI o to, czy market planuje wyprzedaż w związku z zamknięciem i co z pracownikami likwidowanego marketu.

Obecnie prowadzone działania, w tym wyprzedaże, przygotowywaliśmy z dużym wyprzedzeniem, a zabezpieczenie pracowników jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego wszyscy pracownicy OBI Gdynia otrzymali możliwość kontynuacji pracy w innych marketach OBI oraz dodatkowe nagrody finansowe.

Gdynia jest dla nas ważnym rynkiem, a naszą ambicją jest ciągły rozwój, dlatego szukamy nowego miejsca na market w Gdyni. Liczymy, że do czasu znalezienia nowej, atrakcyjnej lokalizacji, nasi Klienci wybiorą inne sklepy OBI

- czytamy w odpowiedzi. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Wyburzyli Tesco, teraz czas na OBI. Co powstanie na Kcyńskiej przy obwodnicy Trójmiasta?

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie