Radny miejski PiS Marek Dudziński będzie kandydatem na prezydenta miasta

i

Autor: PAP

wybory samorządowe 2023

Marek Dudziński kandydatem na prezydenta Gdyni. Ma wsparcie Konfederacji

Radny miejski PiS Marek Dudziński ogłosił w piątek (23 lutego), że będzie kandydował na prezydenta Gdyni w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydata poparło PiS i Konfederacja. Hasło, z którym startuje to: "Wspólnie naprawimy Gdynię".

O moim starcie w nadchodzących wyborach samorządowych na urząd prezydenta Gdyni zdecydowaliśmy wspólnie w szerokim porozumieniu Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i przedstawicieli społeczników

 - przekazał Dudziński.

Dodał, że wpływ miało na to jego doświadczenie samorządowe, jako radnego w gdyńskiej Radzie Miasta oraz praca w administracji rządowej. Przypomniał, że dwa lata temu został szefem gabinetu politycznego w Ministerstwa Zdrowia - resortem kierował wówczas Adam Niedzielski.

Uznano mnie za lidera centroprawicowego bloku, który będzie walczył o głosy naszych wyborców

- stwierdził Dudziński.

 Kandydat PiS na prezydenta Gdyni 

Dodał, że jego ugrupowanie i przyszli radni miasta zamierzają "naprawić miasto". Pod takim też hasłem - "Wspólnie naprawimy Gdynię" - kandydaci PiS i Konfederacji do Rady Miasta rozpoczną kampanię wyborczą w najbliższych dniach.

Kandydat podkreślił, że jeżeli udałoby mu się wygrać wybory, to w pierwszych miesiącach zamierza "doprowadzić do przeglądu wszystkich umów najmu w gdyńskim magistracie". Planuje również naprawę dziurawych dróg w mieście, odzyskanie miejsc parkingowych w Śródmieściu i zaprzestanie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Rady Europy.

- oświadczył.

Marek Dudziński ma 32 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach: Politologia oraz Ekonomia. W Radzie Miasta zasiada od 2018 roku.

W wyborach 2024 prezydenta Gdyni ponownie wystartuje Wojciech Szczurek, który pełni tę funkcję od 1998 roku. Start w wyborach ogłosili również Aleksandra Kosiorek z Federacji Gdyński Dialog oraz Tadeusz Szemiot (PO). 

Wybory samorządowe 2024 w Gdyni

W Gdyni swoje kandydatury zgłosiło ostatecznie pięcioro kandydatów. Oprócz Wojciecha Szczurka starającego się o reelekcję są to: Aleksandra Kosiorek z ramienia Gdyńskiego Dialogu, Tadeusz Szemiot reprezentujący koalicję PO, Lewicy i Zielonych oraz Koalicję Ruchów Miejskich, radny miejski PiS Marek Dudziński, oraz ostatni zgłoszony kandydat: Przemysław Olczyk, działacz Ruchu Narodowego. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Najdziwniejsze pytania zadawane w gdyńskiej Informacji Turystycznej

Pomorskie. To był pierwszy supermarket w Trójmieście. Trwa rozbiórka