Autor: Lechia.pl

piłka nożna

Lechia Gdańsk z mocnym zwycięstwem. Sukces na wyjeździe

2024-02-25 7:00

W ramach 21 kolejki I Ligi rozegrano spotkanie pomiędzy Zniczem Pruszków a Lechią Gdańsk. Na stadionie Znicza w Pruszkowie do zera wygrała Lechia Gdańsk. Trener Szymon Grabowski zapowiedział, że Lechia jedzie do Pruszkowa po zwycięstwo i słowa dotrzymał. Obie bramki strzelił Maksym Chłań.

Przebieg spotkania

Lechia Gdańsk odniosła zwycięstwo w niedzielnym meczu z Zniczem Pruszków! Był to drugi w tym roku mecz o ligowe punkty i drugie pewne zwycięstwo Lechii.

Już w pierwszej połowie Khlan, strzelił fantastycznego gola, dając prowadzenie. Ale to nie koniec! Nagamatsu z Znicza Pruszków został ukarany czerwoną kartką, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę. W drugiej połowie Khlan ponownie zapisał się na listę strzelców, podwyższając nasze prowadzenie. Mimo prób gospodarzy, nie zdołali odwrócić losów meczu. Lechia ostatecznie zwyciężyła 2:0, chociaż szans na goli było więcej, zabrakło jednak skuteczności.

Lechia wyszła na prowadzenie w 35. minucie. Najpierw fantastyczny - daleki i precyzyjny - przerzut w wykonaniu Andreia Chindrisa, który posłał piłkę z prawego skrzydła na lewe, do Maksyma Chłania. Gdański napastnik ładnie przyjął i błyskawicznie pociągnął w stronę pola karnego Znicza. Pewnie zatrzymaliby go obrońcy, ale Chłań podał do dobrze ustawionego Rifeta Kapicia, a ten błyskawicznie mu odebrał. Rozpędzony Chłań znalazł się z piłką po lewej stronie bramki Znicza, miał dość ostry kąt, ale rewelacyjnie uderzył piłkę obok bramkarza, tak, że wpadła ona do siatki po poprzeczką, blisko prawego okienka.Druga bramka Chłania padła już po przerwie. W 52. minucie akcja ofensywna gdańszczan prawą stroną boiska. Piłkę w polu karnym dostał Camilo Mena, który efektownie oszukał obrońców i oddał piłkę na środek pola karnego, do lepiej ustawionego Chłania. Dziwna i bardzo ładna bramka: gdański napastnik uderzył z powietrza podbitą piłkę, a ta wpadła dość wysokim lobem w lewe okienko bramki Znicza.

- czytamy na Gdansk.pl

Pomeczowe podsumowanie

Przed rozpoczęciem meczu, Lechia Gdańsk zajmowała czwarte miejsce w tabeli, podczas gdy Znicz Pruszków znajdował się na dwunastym miejscu. Dotychczas drużyna Lechii Gdańsk wygrała dziesięć spotkań, zremisowała pięć i przegrała pięć, co daje im łącznie 35 punktów. Znicz Pruszków z kolei wygrał osiem meczów, zremisował dwa i przegrał dziesięć, co oznacza sumę punktów równą 26. W tym konkretnym meczu Lechia Gdańsk zdobyła trzy punkty, co spowodowało wzrost ich ogólnej liczby punktów do 38. Natomiast Znicz Pruszków nie zdobył żadnych punktów, więc ich suma pozostała na poziomie 26.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Zniczem Pruszków a Lechią Gdańsk, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz GKS-u Katowice z Zniczem Pruszków odbędzie się 2 marca o godzinie 12:40 na stadionie Ul. Bukowa w Katowicach. Natomiast mecz Lechii Gdańsk z Resovią Rzeszów zaplanowano na 4 marca o godzinie 18:00 na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku.

W niedzielę mecz rozegrała też Arka Gdynia. Strzelili u siebie 5 bramek pokonując rywala 5:1.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.