Jerzy Owsiak

i

Autor: facebook.com/wospsztabbolszewo WOŚP 2024

WOŚP 2024

Jerzy Owsiak po kaszubsku zachęca do udziału w tegorocznym WOŚP. "Cëż je czëc?"

2024-01-05 10:08

Tegoroczny finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami! Przypomina o tym sam Jarzy Owsiak. Film z jego udziałem nagrany po kaszubsku wywołał nie małe poruszenie w sieci.

WOŚP 2024 - kiedy? Jaki jest cel zbiórki

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 28.01.2024 roku. 

Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024, to zebranie jak największej kwoty, by zakupić specjalistyczny sprzęt, który jest niezwykle ważny w trakcie leczenia jak i diagnostyki. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii - zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych - podkreśla Jurek Owsiak.

  

Jerzy Owsiak po kaszubsku zachęca do udziału w tegorocznym WOŚP. "Cëż je czëc?"

Sztab w Bolszewie (gmina Wejherowo) na Pomorzu pochwalił się w swoich mediach społecznościowych nagraniem Jerzego Owsiaka, na którym wita on się z Kaszubami i zachęca ich do udziału w tegorocznej zbiórce. 

Grajemë dlô môłëch i wiôldżich!

- zaznacza organizator tegorocznego WOŚP-u. 

To już kolejny raz kiedy Bolszewo, znajdujące się niemal 20 km od Gdyni, może pochwalić się kaszubskim akcentem podczas finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku pisaliśmy o jedynym i unikatowym na skalę świata serduszku z napisem w jeżyku kaszubskim. To był już drugi rok, kiedy takie serduszko było można otrzymać w zamian za datek złożony do puszki. Warunek był jeden - trzeba było przyjechać do Bolszewa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl 

Jerzy Owsiak uruchomił w Łodzi produkcję puszek dla wolontariuszy WOŚP