Osiedle zamiast Tesco

i

Autor: M. Czekańska/ mat.prasowe ATAL

deweloperka

Ten supermarket pamiętacie z dzieciństwa. Zburzyli Tesco, co powstanie na jego miejscu?

Zamiast marketów powstanie osiedle. Zrównano z ziemią jeden z pierwszych supermarketów w Trójmieście. Pierwszy w tym miejscu był HIT, później Tesco, które zamknięte dawno temu, teraz zostało wyburzone. Co powstanie na terenie przy ul. Kcyńskiej w Gdyni? Znamy plany.

Rozbiórka Tesco w Gdyni. Co zamiast Tesco?

W grudniu 2023 rozpoczęła się rozbiórka centrum handlowego przy ul. Kcyńskiej w Gdyni. W bezpośrednim sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta działał market Tesco, w tym miejscu lata wcześniej powstał pierwszy w Trójmieście hipermarket. Pierwszy by tu HIT, który długo był największym powierzchniowo sklepem w Gdyni. W Gdyni od lat mówiło się o zmianach w tym miejscu i w końcu zostały wcielone w życie. Właściciel terenu czekał na niezbędne pozwolenia, aż w końcu w grudniu ruszył z ciężkim sprzętem i wyburzył wielki budynek Tesco. Drugi w kolejności jest market OBI, który został zamknięty z końcem grudnia 2024.

Ogólnopolska firma deweloperska ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której stał m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, oraz market budowlany OBI i parking.

Co powstanie w miejscu Tesco przy Obwodnicy?

Przy ul. Kcyńskiej inwestor w miejscu marketów planuje wybudować osiedle "Symbioza".

Osiedle na Kcyńskiej zamiast sklepów. Powstanie Symbioza

Słowo "Symbioza" w nazwie inwestycji to nie przypadek. Ten projekt pozwoli przyszłym mieszkańcom cieszyć się z wypoczynku wśród zieleni, a jednocześnie w łatwy sposób korzystać z rozrywkowej czy zawodowej oferty Trójmiasta - tworząc w ten sposób warunki do funkcjonowania w swoistej symbiozie wielu płaszczyzn życia. ATAL Symbioza to kilkuetapowa, spójna architektonicznie inwestycja nawiązująca swoją formą i kolorystyką do architektury modernistycznej. Biel, szarość oraz naturalne odcienie brązu będą idealnie korespondować z roślinnością sąsiedniego parku krajobrazowego

- czytamy w materiałach firmy Atal o nowym osiedlu Symbioza w Gdyni. 

Bloki zamiast sklepów. Deweloper na Kcyńskiej

Pierwszy etap inwestycji zakłada realizację 2 budynków, w których znajdzie się 89 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. Pod budynkami umiejscowiona zostanie hala garażowa. Zaprojektowane mieszania, to metraże od 39 do 110 mkw.

Mieszkania nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. 

Tesco w Gdyni

Tesco przy ul. Kcyńskiej w Gdyni zostało zamknięte 19 sierpnia 2021 roku. Sieć zamykała sklepy w całej Polsce. Hipermarket został zamknięty, na terenie parkingu stała myjnia, wesołe miasteczko i inne czasowe atrakcje. Jesienią 2023 roku teren został ogrodzony, a 30 listopada rozpoczęto rozbiórkę budynku. 

Teren inwestora to też miejsce, gdzie w trakcie rozbiórki działał jeszcze market OBI. Z końcem lutego market został zamknięty.  29. lutego 2024, wyjątkowy, bo raz na cztery lata był ostatnim dniem sprzedaży w tym miejscu. Do ostatniego dnia prowadzono wyprzedaże. 

Wizualizacja osiedla symbioza

i

Autor: mat. promocyjne ATAL Symbioza

Market OBI w Gdyni istnieje od 1999 roku. Jesteśmy najemcą obiektu, dlatego z powodu wygaśnięcia umowy najmu oraz nowych planów właściciela terenu, OBI z dniem 29. lutego 2024 r. kończy działalność handlową w tym miejscu. Zabezpieczenie pracowników jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego wszyscy pracownicy OBI Gdynia otrzymali możliwość kontynuacji pracy w innych marketach OBI oraz dodatkowe nagrody finansowe. Gdynia jest dla nas ważnym rynkiem, a naszą ambicją jest ciągły rozwój, dlatego szukamy nowego miejsca na market w Gdyni. Liczymy, że do czasu znalezienia nowej, atrakcyjnej lokalizacji, nasi Klienci wybiorą inne sklepy OBI

- oświadczył OBI.

Sonda
Czy nowe osiedle zamiast marketów w Chylonii to potrzebna inwestycja?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. To był pierwszy supermarket w Trójmieście. Trwa rozbiórka