IMGW odkrywa karty. Synoptycy pokazują mapę z pogodą na wakacje. Kiedy będzie upalnie?

i

Autor: Anna Gawrońska, IMGW/twitter

Pogoda

IMGW odkrywa karty. W te dni warto wybrać się na urlop nad morzem!

Uczniowie opuścili szkolne mury i wakacje się rozpoczęły. Masz już zaplanowany urlop? Sprawdź, jaka pogoda będzie latem nad polskim morzem. Synoptycy podają dokładne daty! W te dni warto wybrać się na urlop nad morzem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował dane, które pokazują nam, jaka pogoda będzie panowała w Polsce w wakacje. Z danych wynika, że większość dni w lipcu będą powyżej normy, czyli częściej pojawi się wyższa temperatura niż niższa, a dany dzień jest cieplejszy niż w poprzednich latach.

Pogoda w lipcu 2024 nad morzem. Ile stopni nad Bałtykiem?

Z danych IMGW, które obejmują cały lipiec można również wyczytać, jaka pogoda będzie nad morzem. Tutaj będzie chłodniej niż na południu Polski, a temperatura powietrza będzie w normie.

Najcieplejsze w tym okresie będą dwa ostatnie tygodnie lipca Wtedy średnia temperatura powietrza maksymalna nad morzem wynosić będzie 22 stopnie. Nie zapowiadane są ulewne deszcze, choć należy spodziewać się burz. 

Pogoda w sierpniu 2024. IMGW pokazuje, jaka będzie temperatura w ostatnim miesiącu wakacji

IMGW na swoich mapach pokazało, jakiej temperatury możemy spodziewać się na początku sierpnia. Od 1 do 4 sierpnia temperatura będzie podobna do tej w lipcu i wynosić będzie około 22 stopni. Opady deszczu w sierpniu będą w normie. 

Jak zaznaczają synoptycy, w tych dwóch miesiącach będą częściej pojawiać się upały, które będą trwały kilka dni. To będzie sprzyjało powstawaniu gwałtownych zjawisk atmosferycznych, takich jak burze. Dlatego warto czytać na bieżąco wysyłane alerty.

GALERIA: 10 nieodkrytych miejsc w Sopocie, które warto odwiedzić

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Lody rzemieślnicze polecane przez Mr Kryhę przeniesione do Rumi
Listen on Spreaker.