Gdynianka z przekazem o body positive w Parlamencie Młodych

i

Autor: Anna Wardak/facebook

społeczeństwo

Gdynianka z przekazem o body positive w Parlamencie Młodych

2024-04-25 13:02

Jako jedna ze stu osób z Polski reprezentuje młodzież w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej. 18-letnia Anna Wardak z Gdyni promuje w nim ruch ciałopozytywności.

Młodzież z ważnym przekazem

O ciałopozytywności i body positive słyszeliśmy wszyscy. To ruch społeczny, który powstał w odpowiedzi na kompleksy i traumy związane z promowaniem przez media określonego kanonu piękna. Właśnie tym tematem zajęła się 18-letnia gdynianka podczas pierwszego posiedzenia Parlamentu Młodych. Poruszała tam również kwestię zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Często spotykam się na różnych social mediach z próbą upodlenia kobiet, które choć trochę odstają od ideału - wykreowanego przez mężczyzn, od czasu do czasu powracającego do mainstreamu, niemożliwego do osiągnięcia i wywołującego kompleksy. Młode dziewczyny mierzą się z tragicznie niską samooceną - wizerunki w mediach szybko uczą je, że to kobiety spełniające ten ideał piękna mają więcej możliwości w życiu.

- mówiła w swoim wystąpieniu Anna Wardak.

Młoda parlamentarzystka przekonuje, że dobrze definiowany ruch ciałopozytywności to coś, czego potrzebują teraz młode kobiety.

Uświadamiam im, że nie muszą spełniać realistycznych warunków, aby czuć się piękną. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których stwierdzą, że muszą obsesyjnie ćwiczyć, odchudzać się i wpadać w zaburzenia odżywiania. Warto sobie czasem przypomnieć o tym, że wartość człowieka jest zawsze czymś więcej niż wyglądem.

- dodała gdynianka

Parlament Młodych RP to inicjatywa organizacji przez przedstawicieli młodego pokolenia Polaków parlamentarnych obrad dzieci i młodzieży z całego kraju (w wieku 15-21 lat), zebranych w celu dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami współczesnego świata. Pierwsze posiedzenie obecnej kadencji odbyło się 13 kwietnia 2024 roku w Poznaniu.

Te wycieczkowce zobaczycie w Gdańsku. Zawiną do portu aż 62 razy![Galeria]:

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.