bus

i

Autor: gdynia.pl

Gdynia pomoże w dotarciu na szczepienia przeciw Covid-19. Busy dla seniorów i osób niepełnosprawnych już czekają. Sprawdź, jak zamówić transport

2021-01-22 8:13

Gdynia pomoże w dotarciu na szczepienia ochronne przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom 70+, którzy mają poważne problemy z poruszaniem się lub samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Dedykowane busy już czekają. Transport można zamówić, dzwoniąc na specjalną infolinię.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i rozpoczynającymi się od 25 stycznia szczepieniami osób z etapu 1, miasto będzie organizowało dla uprawnionych osób, zamieszkałych na terenie Gdyni, bezpłatny transport do wyznaczonych w mieście punktów szczepień. Zgodnie z zaleceniami rządowymi i według wytycznych wojewody pomorskiego osobami uprawnionymi do skorzystania z bezpłatnego, realizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień są:

  • osoby z niepełnosprawnościami, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Transport seniorów na szczepienie przeciw Covid-19 z asystentem

Gdynia oferuje również usługę transportu z asystentem. Na czym ona polega?

Do osoby potrzebującej przychodzi asystent, pomaga jej się ubrać, spakować, wyjść, zejść do samochodu, przewozi na szczepienie, a następnie w ten sam sposób realizuje powrót do domu.

Należy zaznaczyć, iż osoby poważnie chore, które wymagają transportu sanitarnego, taki przewóz mogą uzyskać za pośrednictwem swojego ośrodka zdrowia, a nie miasta.

Jak zamówić transport na szczepienie w Gdyni?

Spełniający kryteria mieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia w zakresie bezpłatnego transportu do punktu szczepień i mają już wyznaczony termin szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19, mogą się zgłaszać poprzez specjalną infolinię pod nr. tel. 58 505 59 56 - od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Transport będzie realizowany od poniedziałku, 25 stycznia. Ze względu na możliwości organizacyjne transport powinien być zamawiany z możliwie dużym wyprzedzeniem, minimalnie dwudniowym.

Mobilne punkty szczepień przeciw koronawirusowi w Gdyni

W szczególnych przypadkach seniorzy z Gdyni mogą być szczepieni w domu.

WAŻNE! Kontakt do mobilnych punktów szczepień odpowiedzialnych za wykonanie szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 w domu lub miejscu przebywania pacjenta - pod nr. tel. 58 32 18 620 lub mailowy: biuro.wss@nfz-gdansk.pl.