Senior

i

Autor: sabinevanerp/Pixabay/cc0 Bliscy osób chorych mogą liczyć na poradę i pomoc ekspertów

Gdynia: Oszust internetowy wyłudził od 50-letniej kobiety prawie 50 tys. zł!

2021-11-05 12:18

Oszust podający się za pracownika banku wyłudził od 50-letniej mieszkanki Gdyni ponad 46 tys. zł. Mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej twierdził, że ktoś próbował złamać bankowe zabezpieczenia i nakłonił ją do pobrania aplikacji na smartfona.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, policja otrzymała zgłoszenie o oszustwie w czwartek.

"Na telefon komórkowy 50-letniej mieszkanki Gdyni zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. Podczas rozmowy powiedział kobiecie, że dzień wcześniej ktoś próbował przełamać zabezpieczenia jej konta bankowego, po czym nakłonił ją do pobrania aplikacji na telefon, aby dodatkowo zabezpieczyć konto"

- dodała Grunert.. 

Kobieta wykonała kilka autoryzacji poprzez otrzymane kody SMS i straciła przez to ponad 46 tys. zł.

Policjanci przyjęli zawiadomienie i pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. Policja ostrzega przed realizacją transakcji przez telefon.

"Pracownik banku lub innej instytucji, nigdy nie zadzwoni z takim żądaniem. Jeśli ktoś dzwoni i podaje się np. za pracownika banku oraz mówi o zagrożonych środkach na koncie – należy się rozłączyć, pójść do placówki osobiście i zgłosić o tym na policję. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania" - tłumaczyła Jolanta Grunert.

Miód - jakie są jego rodzaje? Właściwości miodów