Gdynia. Namawiał do zabójstwa prezydenta podczas WOŚP! Policjanci zatrzymali 24-latka

2022-02-01 14:14

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który nagrał film zachęcający do zabójstwa jednego z prezydentów miast w Polsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 24-latek umieścił materiał w mediach społecznościowych. Sąd aresztował go na dwa miesiące.

Jak powiedziała PAP we wtorek (1 lutego)  oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z portali społecznościowych namawiał do popełnienia przestępstwa.

"Policjanci zdobyli informację o możliwym zamachu na zdrowie i życie jednego z prezydentów miast w Polsce. Okazało się, że 24-latek na jednym z portali internetowych umieścił filmik, w którym nawoływał do głosowania w sprawie zabójstwa jednego z prezydentów podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"

- dodała Grunert.

Funkcjonariusze w związku z groźbami zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdyni. W poniedziałek sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Super Raport 01.02 (Goście: Jarosław Gowin - Porozumienie oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Przemysław Czarnek