roboty drogowe

i

Autor: źródło: pixabay.com

Gdańscy kierowcy – sporo zmian w organizacji ruchu! Zmiany na Havla, Nowatorów i w Nowym Porcie

2021-06-17 8:24

Nowy Port, Nowatorów i Havla. To tu w najbliższym czasie gdańscy kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień w ruchu. – W czwartek, 17 czerwca w godzinach porannych planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Wilków Morskich z ul. Na Zaspę – zapowiada Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Objazd poprowadzony będzie ul. Rybołowców i ul. Wolności. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 tygodnie.

"Prace związane z przebudową ul. Wilków Morskich prowadzone są w ramach programu pn. Rewitalizacja Nowego Portu z Twierdzą Wisłoujście w Gdańsku. Koszt przebudowy ulic wyniesie około 8,6 mln złotych. Zakończenie rewitalizacji planowane jest na koniec listopada 2021 roku"

 – mówi Niezgoda.

W najbliższy weekend planowane jest także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Nowatorów. Zmiany będą obowiązywały od 18 do 20 czerwca w godzinach 22.00-5.00. W tym czasie zamknięty zostanie odcinek od ul. Geodetów do ul. Fabrycznej. Prace na ul. Nowatorów będą prowadzone wyłącznie w godzinach nocnych. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, który będzie sterowany ręcznie. Zamknięcie fragmentu w godzinach nocnych związane jest z koniecznością ułożenia warstwy ścieralnej na wspomnianym fragmencie ul. Nowatorów.

Zmiany na al. Havla wynikają z prowadzonych prac przy budowie trasy Nowa Warszawska – konkluduje Niezgoda. 

Przekazanie psów przewodników w Poznaniu