podróże

Dokąd lecieć na urlop czy wakacje 2024? Znamy wiosenną siatkę połączeń!

Gdański Port Lotniczy świętuje w 2024 podwójny jubileusz. 50 lat istnienia i 30 lat działalności spółki. Przyglądamy się statystykom lotów, a dziś przedstawiamy to, co najbardziej interesuje podróżujących, czyli najnowszą siatkę połączeń z Gdańska.

Nowe połączenia lotnicze z Gdańska

W letniej siatce, która zacznie obowiązywać 31 marca 2024. W liczbach wygląda imponująco: uruchomionych będzie łącznie 85 połączeń, do 23 krajów, na 70 lotnisk, realizowanych przez 10 linii lotniczych!

Wielkie powroty na lotnisku w Gdańsku

W wiosennej siatce połączeń 2024 z Gdańska wracają dawne kierunki, ale będą też nowości. Wśród wielkich powrotów, po latach przerwy wraca połączenie do Helsinek, które będzie realizowała linia lotnicza Finnair. Od 31 marca będzie latała do stolicy Finlandii, 10 razy w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli. 

Nowości, na które czekają pasażerowie to loty z Gdańska do Szwecji, do Skellefteå, dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty polecimy z Ryanairem

Więcej o nowych połączeniach przeczytasz w naszej galerii zdjęć.

Port Lotniczy Gdańsk zawdzięcza swój rozwój pasażerom, którzy każdego dnia wybierają Gdańsk jako miejsce docelowe. Rośniemy dzięki inwestycjom, które zrealizowaliśmy i które nadal zamierzamy realizować. Ważne jest zaufanie naszych właścicieli: prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Pozycję portu budują też jej pracownicy i wiele firm kooperujących” – powiedział na konferencji prasowej na lotnisku Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

G.SCHETYNA: CPK? POTRZEBNE JEST DUŻE LOTNISKO