Jak dojechać na Open'er Festiwal?

i

Autor: gdynia.pl/M.Mielewski/M.Czekańska

komunikacja

Dojazd, parkingi i organizacja ruchu na Open’er Festival

Jeszcze nigdy nie było tak źle. Dojazd na teren festiwalu Open'er w Gdyni w 2024 roku będzie najtrudniejszy w historii. Wszystko przez trwające remonty.

Trwają prace przy rozbudowie ul. adm. J. Unruga. W związku z tym od czwartku, 27 czerwca rozpocznie się kolejny etap zmian w organizacji ruchu. Wiadomo już, że zakończenie robót na ul. Unruga jest planowane w czerwcu przyszłego roku. A w związku ze zbliżającym się Open'er Festivalem i trwającymi w tym miejscu pracami częstotliwość kursów komunikacji miejskiej zostanie zwiększona.

Dojazd Open'er 2024

Co roku do Gdyni przyjeżdżają kierowcy z całej Polski i pasjonaci motoryzacji, którzy podwożą festiwalowiczów na teren imprezy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni wraz z Referatem Organizacji Ruchu oraz służbami intensywnie pracuje nad przepustowością tego odcinka w czasie zbliżającego się Open'er Festivalu. Najważniejsze jest tu dla nas bezpieczeństwo. Zmiana organizacji ruchu też już częściowo jest związana z Open'erem. Dzisiaj również spotkaliśmy się, żeby powiedzieć, że niestety termin 16 listopada, kiedy miała być zakończona przebudowa ul. Unruga, na pewno nie zostanie dotrzymany. Oczywiście jest kilka przyczyn. Jedną z głównych jest stan techniczny kanałów OPEC. I w tej chwili sytuacja wygląda tak, że nie zdążymy zakończyć inwestycji przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. W tej chwili trwają rozmowy ze Strabagiem. Będzie na pewno aneksowanie tej umowy. Trzeba się nastawić na to, że zakończenie robót na Unruga to będzie 30 czerwca, ale przyszłego roku

- mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni. 

Dodatkowa linia autobusowa na Open'er

Jak co roku, autobusy dowożące na teren festiwalu Open'er Festival w Kosakowie będą odjeżdżać z dworca Gdynia Główna. Autobusy wyruszają stamtąd w miarę zapotrzebowania, dosłownie co chwila. Nie ma rozkładu jazdy. W związku z trwającymi pracami na ul. Unruga na czas Open'er Festivalu częstotliwość kursów komunikacji miejskiej się zwiększy. Specjalna linia OF (Opener Festival) będzie kursować od Dworca PKP Gdynia Główna do ul. Zielonej - bez przystanków. 

W kontekście komunikacji festiwalowej pracujemy od 2 do 7 lipca, a więc obsługa tej linii rozpoczyna się dzień przed startem festiwalu, a kończy dzień po. Warto pamiętać o tym, że jest ona bezpłatna dla uczestników festiwalu – pod warunkiem, że okażą oni bilet jednodniowy bądź karnet, bądź też opaskę festiwalową. Nie jest to komunikacja dla innych uczestników komunikacji miejskiej Gdyni. Co do mieszkańców też chciałbym wspomnieć o tym, że w związku z wydarzeniami festiwalowymi, ale też w związku z trudną inwestycją w tej części Gdyni, będą też wzmocnione linie regularne – w szczególności linia 309 – i linie nocne, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba i dozór ruchu stwierdzi obciążenie którejś z linii, będziemy wzmacniać też pozostałe – mówi Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni.

Dla kierowców przygotowano kolejne zmiany. Jak będą wyglądać pokazujemy na mapce przygotowanej przez gdynia.pl.

Zmiana organizacji ruchu Gdynia Unruga

i

Autor: gdynia.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Pomorze w konkursie in Post

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023

Test: jakim typem festiwalowicza jesteś?

Pytanie 1 z 11
Jadąc na festiwal bierzesz ze sobą: