Łódzkie: Mama odwróciła się na moment, a dziecko zniknęło. 2-letni chłopiec nie żyje!

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Łódzkie: Mama odwróciła się na moment, a dziecko zniknęło. 2-letni chłopiec nie żyje!

Twoje finanse

Kryterium dochodowym przy „babciowym”. Minister wszystko wyjaśnił!

Kobiety wracające do pracy po porodzie borykają się z ogromnymi kosztami żłobków. Rząd chce je wspomóc, oferując dodatkowe pieniądze. Mają one pokryć koszty opieki. Czy będzie kryterium dochodowe? Minister Andrzej Domański odpowiedział.

Wprowadzenie "babciowego" ma na celu wspomóc finansowo kobiety, które wrócą do pracy po urodzeniu dziecka. Otrzymają one 1,5 tys, złotych, które będą mogły przeznaczyć na prywatną opiekę nad dzieckiem lub żłobek.

W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że o przyznaniu "babciowego" ma decydować kryterium dochodowe. Minister finansów Andrzej Domański w rozmowę z "Business Insider" odniósł się do tych plotek.

Ministerstwo Pracy zapewniało mnie, że nie ma takich planów

- odpowiedział.

Andrzej Domański opowiedziała o reformie podatkowej. Zapewnił, że jej założenia zostaną przedstawione do końca obecnego roku.

To nie jest praca na miesiąc czy kwartał, tylko znacznie dłużej. Wyciągamy wnioski z przygotowania i wdrożenia Polskiego Ładu, a właściwie braku tego przygotowania. Nie możemy robić reform, które nie zadziałają, bo są źle przygotowane. Potrzebujemy najpierw szerokiej dyskusji ze stowarzyszeniami przedsiębiorców i związkami zawodowymi, aby zmiany w systemie podatkowym były powszechnie akceptowane

- wyjaśnił w rozmowie z Business Insider.

Wars Intercity - co można zjeść w pociągu i ile kosztuje kawa? Menu i życie w przedziale

PORANEK ESKA - Najwyższy człowiek świata