Kiedy potworny upał dotrze do Polski? Bezlitosne prognozy. Odpoczniemy tylko kilka dni

i

Autor: Bru-nO/cc0/Pixabay.com

pogoda

Będzie powtórka z majówki? Wiemy, jaka będzie pogoda na Boże Ciało nad morzem!

2024-05-30 16:29

Słoneczna, tegoroczna majówka to niestety tylko wspomnienie. Wiele wskazuje na to, że to nie jedyny udany pod względem pogody weekend w maju! Boże ciało 2024 w Trójmieście: Jaka będzie pogoda? Synoptycy mają dobre wieści! Prognozy są bardzo obiecujące.

Boże ciało 2024. Przed nami długi weekend majowy! 

Pierwsze dłuższe wolne w maju mogliśmy świętować na samym początku. Prognozy pogody sprawdziły się i pogoda dopisała. Choć wielu z nas kojarzy Boże Ciało z czerwcem, w tym roku jest jednak inaczej! Dlaczego? Boże Ciało wypada zawsze w czwartek, a konkretniej w dzień ustanowienia sakramentu eucharystii. Ta data jest ruchoma — wynika to z tego, że Boże Ciało wypada 60 dni po Wielkanocy (a Wielkanoc to święto ruchome). W 2024 roku Boże Ciało świętujemy w czwartek, 30 maja.

Jaka pogoda w Boże Ciało 2024 nad morzem? NAJNOWSZA prognoza pogody IMGW

Pogoda na Boże Ciało 2024 nad morzem - co nas czeka? Wiele wskakuje na to, że czeka nas słoneczny majowy weekend. Boże Ciało 2024 nad morzem ma być słoneczne i w większości bez opadów! W Dębkach nad morzem weekend zapowiada się bez chmur, choć i bez upałów. Pierwsze prognozy nie napawały optymizmem. Jest jednak najnowsza prognoza! Jaka pogoda w Boże Ciało?

Boże Ciało 2024 nad morzem. Będzie ciepło, ale będzie też moment załamania pogody

Jaka pogoda na Boże Ciało nad morzem? Według najnowszych prognoz w Dębkach na morzem przez długi weekend majowy zobaczymy na termometrach od 19 do 15 stopni. Najcieplej będzie w niedzielę (2 czerwca), a najchłodniej w sobotę (1 czerwca). Boże Ciało nad morzem ma być w większości bez deszczu, ten może się pojawić jedynie w piątek (31 maja). 

Boże Ciało w Trójmieście. Jaka pogoda w Gdańsku? 

Podobnie sytuacja będzie wyglądała w Trójmieście, choć na termometrach zobaczymy nieco więcej kresek. Najcieplej będzie w również w niedzielę, ale taka sama temperatura, bo 22 stopnie pojawią się na naszych termometrach także w czwartek. W Trójmieście na Boże Ciało, podobnie jak w Dębkach, także pojawi się deszcz - w piątek. 

Te atrakcje Pomorza zobaczysz po raz pierwszy! Nowe miejsca na mapie turystycznej [GALERIA]

Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić!