Molo w Sopocie

i

Autor: Michał K / Pixabay

ranking

Na Pomorzu znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na świecie! Powstał specjalny ranking

2024-05-27 7:42

To, że sopocka plaża ma swój urok i przyciągał tłumy turystów o każdej porze roku - nie trzeba nikomu przypominać. Jest na to jednak niepodważalny dowód. Plaża w Sopocie znalazła się w TOP 100 najlepszych plaż na całym świecie! Które miejsce zajęła?

Spacer po sopockim "monciaku", molo czy wydłuż plaży to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Sopocie niezależnie od pogody czy pory roku. Nie dziwi więc widok tłumów spacerujących w nadmorskim kurorcie. Okazuje się, że nie tylko mieszkańcu i turyści doceniają piękno sopockiego klimatu! 

Londyński startup Beach Atlas, który specjalizuje się w analizie i ocenie plaż na całym świecie, przygotował zestawienie, w którym pokazuje 100 najbardziej atrakcyjnych plaż na Ziemi. Wśród edycji na rok 2024 znalazła się również plaża w Sopocie. Jest na 85. miejscu! 

Pierwsza na liście jest plaża na wyspie Bora Bora (Polinezja Francuska). Miejsce drugie zajmuje Boulders Beach (Republika Południowej Afryki), a podium zamyka Waikiki Beach (Hawaje, USA). Do każdej z plaż autorzy rankingu dodali krótkie opisy. 

"Któż by pomyślał, że Polska może poszczycić się tak wspaniałymi plażami. Plaża w Sopocie, nawiązująca klimatem do plaży w Brighton, pełna jest tętniących życiem barów i klubów. Atrakcją jest najdłuższe drewniane molo w Europie, oferujące zapierające dech w piersiach widoki i wyjątkowe doświadczanie Morza Bałtyckiego"

- czytamy w opisie sopockiej plaży. 

Jakie jest najdłuższe molo w Polsce? Sopot dopiero na trzecim miejscu [GALERIA]

Golden Beach Awards 2024. TOP 10 pięknych plaż! 

1. Bora Bora (Polinezja Francuska)

2. Boulders Beach (Republika Południowej Afryki)

3. Waikiki Beach (Hawaje, USA)

4. Copacabana (Brazylia)

5. Maya Bay (Tajlandia)

6. Black Sand Beach (Islandia)

7. Glass Beach (Kalifornia, USA)

8. JBR Beach (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

9. Skeleton Coast (Namibia)

10. Omaha Beach (Francja)

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023