Atak zimy w Gdańsku. Autobusy stoją w zaspach, mieszkańcy narzekają na fatalne warunki

i

Autor: Anna Gawrońska/screen Facebook

Na drogach

Atak zimy w Gdańsku. Autobusy stoją w zaspach, mieszkańcy narzekają na fatalne warunki

W tym roku zima szybko do nas przyszła i to z jakim rozmachem. Śnieg utrzymuje się już od kilku dni, a synoptycy przewidują, że będzie coraz zimniej. Biała aura szybko nas nie opuści. Śniegu najbardziej nie lubią kierowcy, zwłaszcza, gdy ulice nie są systematyczne odśnieżane. Jak informują nas mieszkańcy, podczas minionego weekendu sytuacja na gdańskich drogach była fatalna.

Zima zaskoczyła drogowców. Utarty slogan? Okazuje się, że nie. W miniony weekend, jak informują nas mieszkańcy, niektóre z dróg w Gdańsku były nieodśnieżone, a wieczorem nawet oblodzone. Wiele aut miało problem z wyjazdem na ulice lub podjazdem pod górkę. W śniegu zakopywały się także autobusy. 

Takie lodowisko i ani jednej piaskarki. Można jechać 70 km/h, a wszyscy jechali maksymalnie 20 km/h

– mówi nam Rafał, kierowca.

Jak się dowiedzieliśmy, fatalna sytuacja była w pobliżu Stadionu Bursztynowego, na ulicy Marynarki Wojennej i ul. Suchej. Miasto jednak zaznacza, że obie ulice były regularnie odśnieżane.

Pojazdy obsługujące drogi Gdańska zakwalifikowane do Podstawowego Układu Komunikacyjnego (w tym ul. Marynarki Polskiej) dyżurowały całodobowo przez okres całego weekendu. Z uwagi na prognozowany spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza oraz opady atmosferyczne, już w piątek w godzinach popołudniowych podjęto działania wyprzedzające polegające na zabezpieczaniu nawierzchni dróg przy pomocy chlorku sodu

– wyjaśnia Patryk Rosiński z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Z uwagi na trudne warunki pogodowe (spadek temperatury, wielokrotnie nawracające opady śniegu), na wszystkich rodzajach ulic obsługiwanych przez GZDiZ (w tym również na ul. Suchej, zakwalifikowanej do układu uzupełniającego), pojazdy podejmowały przez okres całego weekendu intensywne działania, w celu zminimalizowania niedogodności wynikających z panujących warunków atmosferycznych

– dodaje.

Nie lepiej było na Obwodnicy Trójmiasta. Nasi czytelnicy poinformowali nas o oblodzeniu drogi ekspresowej, za której stan odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wczoraj wieczorem obwodnica to był koszmar, cała w lodzie. Większość kierowców jechała maksymalnie 40km/h

– przyznała w niedzielę Patrycja.

Zima nadal trwa, a w najbliższych dniach zapowiadane są przymrozki i opady śniegu. Jaki będzie stan dróg w całym Trójmieście? Dajcie znać, czy drogi w Waszej okolicy są bezpieczne.

Zobacz też: Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku rozpoczęty! W tym roku sporo nowości

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku