18-latek z Pomorza ukradł tablicę rejestracyjną. Teraz grozi mu więzienie

i

Autor: gdansk.policja.gov.pl

18-latek z Gdańska ukradł tablicę rejestracyjną. Teraz grozi mu więzienie

2022-09-23 13:47

Niezłego pecha miał 18-latek z gdańskiego Przymorza, którego policjanci zatrzymali po tym, gdy ukradł tablicę rejestracyjną ze skutera, a następnie zamontował ją na kradzionym motocyklu. Nastolatek na swoim koncie ma też inne przewinienia, które pozwoliły policjantom zebrać materiał dowodowy i przestawić młodzieńcowi zarzuty.

Policjanci z gdańskiego komisariatu zatrzymali nastolatka, który za cel kradzieży obrał tablicę rejestracyjną, zabraną ze skutera, a następnie zamontowaną na motocyklu, również skradzionego przez 18-latka. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli woreczek z białym proszkiem, który został przekazany biegłemu do dalszych badań. Od Gdańszczanina pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie, z uwagi na podejrzenie, że kierował motocyklem i był pod wpływem narkotyków.

Motocykl warty 2,5 tysiąca złotych młodzieniec ukradł w lipcu tego roku. To jeszcze nie wszystko. Podejrzany w ubiegłym roku wybił szybę w audi A3 i ze środka auta  ukradł m.in. torbę, w której była odzież, piłka do rugby, portfel z dokumentami. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 500 zł. Ponad rok później nastolatek ukradł wspomniany samochód.

Policjanci z Przymorza zebrali materiał dowodowy i przedstawili mieszkańcowi Gdańska cztery zarzuty za kradzież motocykla, posiadania mefedronu oraz włamania do audi i kradzieży tego pojazdu. Mężczyzna odpowie też przed sądem za kradzież tablicy rejestracyjnej.

Zabrała telefon z Biedronki. Szuka jej policja z Bydgoszczy