Hospicjum

i

Autor: Materiały promocyjne

Zrób prezent pod choinkę i pomóż dzieciom z trójmieskich hospicjów

2021-11-16 20:00

Idą święta, czas kiedy każdy zasługuje na drobny upominek. W gdyńskiej Bursztynowej Przystani obecnie przebywa 18 małych podopiecznych. Ich potrzeby są ogromne i dotyczą rzeczy codziennego użytku. Niezbędne są również podstawowe artykuły dla osób dorosłych.

- Prosimy między innymi o mleko, pieluszki, deserki, chusteczki nawilżane. A dla naszych dorosłych podopiecznych prosimy o żywność z długim terminem przydatności do spożycia. Ale przyda się też chemia gospodarcza, środki dezynfekujące, drobny sprzęt medyczny i środki opatrunkowe - wymienia Grażyna Trowska z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań.

Dary można przynosić bezpośrednio do placówki, ale też na ul. Koperkową 12 w Dębogórzu (w godz. 12:00-20:00), do barbera przy ulicy Portowej 11 w centrum Gdyni (w godz. 9:00-15:00), a także do sekretariatu bazy PKA Gdynia na Pogórzu Dolnym (w godz. 8:00-15:00). Organizatorzy zbiórki proszą, by mleko (najlepiej UHT 3,2%) przywozić bezpośrednio do hospicjum.

Sposobów na pomoc jest więcej. - Można też wystawić swój przedmiot do licytacji na Bazarku Bursztynek. Wystarczy do nas napisać, na bazarkowego Messengera. Ważne jednak, aby rzeczy te były nowe lub nie nosiły śladów użytkowania. Środki z licytacji na Bazarku Bursztynek trafiają do dziecięcego hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni oraz Hospicjum Św. Wawrzyńca - tłumaczy Jakub Rohde, pomysłodawca i koordynator Bazarku Bursztynek oraz Kiermaszu Świątecznego.

Świąteczną zbiórkę środków organizuje również hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. - Staramy się nie ograniczać i nie dostosowywać opieki do funduszy, które mamy, a raczej dozbierać fundusze, aby ta opieka i nasze wsparcie były jak najszersze. Boże Narodzenie jest przepiękną okazją, żeby sobie o tych osobach przypomnieć i wesprzeć je - dodaje Anna Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej. Kwesta dla tej placówki zlokalizowana będzie również na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku.