Zbiórki - wszyscy razem

i

Autor: pixabay

społeczeństwo

Zrób coś dobrego nie wychodząc z domu. Ważne i dostępne dla każdego sposoby na pomaganie

Ilość zbiórek charytatywnych, na które można trafić w sieci może być przytłaczająca, ale coraz więcej osób znajduje w tym motywację do działania i zrobienia czegoś dobrego dla innych. W tym tekście przeczytasz jak wspomóc zbiórki nie wydając nawet złotówki.

Chcesz włączyć się w akcje charytatywne? W dzisiejszych czasach to możliwe, nawet gdy jesteś bardzo zajęty lub gdy nie masz już środków na kolejne akcje. W tym artykule zdradzimy kilka świetnych patentów jak pomagać efektywnie.

Przez pokolenia działalność dobroczynna była zarezerwowana dla bogatych. Eleganckie bale charytatywne, bankiety filantropów, i przyjęcia dla zamkniętego grona. To jednak już minęło. Działalność charytatywna nie jest już dostępna dla elitarnego grona najbogatszych: dziś wrzucając choćby złotówkę można zostać darczyńcą, a modne jest zbieranie nawet najdrobniejszych sum, które razem pozwalają uzbierać te potężne kwoty znane ze zbiórek. Grosz do grosza - to działa. Nie brakuje też pikników charytatywnych, akcji pomocowych w szkołach czy dzielnicowych spotkań wspierających mieszkańców. Ale pomagać można też nie wychodząc z domu. Przedstawiamy wam kilka pomysłów na to, jak wesprzeć akcje na których szczególnie wam zależy. 

Baw się i pomagaj

Sprawdź w swojej okolicy, co się dzieje. Zaglądaj na tablice ogłoszeń i lokalne grupy, a nie ominie cię żaden piknik czy ognisko, na którym spędzisz miło czas nie wydając majątku, a dorzucając się do szczytnego celu. Tu każda złotówka będzie cieszyć, a kupując kawę wesprzesz dużą zbiórkę. Loterie, licytacje to często naprawdę atrakcyjnie cenowo oferty w której pomagają obie strony - ten, kto nabywa i ten, kto przekazał coś na akcję. Coraz częściej powstają inicjatywy tworzące lokalne wydarzenia - zabawy dla dzieci, domowe kiermasze ciast, imprezy integracyjne. Weź w nich udział lub zorganizuj w swoim środowisku.

Wesprzyj zbiórkę nawet, gdy nie masz pieniędzy

Nie musisz wpłacać pieniędzy, by pomóc. Duże znaczenie ma to, by o zbiórce dowiedziały się firmy i instytucje, które dysponują większym budżetem. Tu ważne jest, by mówić o zbiórce w pracy, wśród znajomych, na siłowni i wszędzie tam gdzie spędzacie czas, i gdzie może się okazać, znacie kogoś kto wesprze cel, który mu wskażecie. Możecie prosić znajomych i rodzinę o wpłaty zamiast prezentów na urodziny czy inne okazje, ale przede wszystkim informować o tym, że dokonanie wpłaty jest szybkie i proste. Zbiórkami warto też zainteresować pracodawcę - firmy chętnie dołączą się do akcji, a ich budżety są większe niż domowe portfele - to naprawdę może szybciej doprowadzić do celu.

Korzystaj  z darmowych aplikacji, by pomagać

Możesz zainstalować darmową aplikację Pan Paragon. To miejsce, gdzie przechowasz swoje paragony skanując je telefonem, znajdziesz tu też informacje o promocjach i przeanalizujesz swoje wydatki. Ustawiając w odpowiedni sposób parametry wesprzesz też wybraną zbiórkę. To efekt współpracy aplikacji PanParagon i portalu SiePomaga. Wskazując link do zbiórki możesz zapewnić wsparcie dla danego celu. 

Skanuj paragony, by wesprzeć zbiórkę charytatywną

Na potrzeby akcji „Paragony poMocy” stworzyliśmy nieskomplikowany mechanizm. W celu przypisania Twoich dowodów zakupu do konkretnych zbiórek charytatywnych, wystarczy kliknąć w baner „Siepomaga.pl” na ekranie startowym aplikacji, a następnie skopiować link do interesującej Cię zbiórki.

Wesprzyj zbiórkę nie wychodząc z domu

Kupuj na kiermaszach charytatywnych i licytuj na specjalnych stronach. Zamiast kupować nowe rzeczy zajrzyj na facebookowy profil, gdzie za nieduże pieniądze kupić można wiele wspaniałych rzeczy. Wydając tu pieniądze otrzymujesz wybrany przedmiot i wspierasz zbiórkę jednocześnie.

Nie bądź obojętny, akcje charytatywne to działania społeczne, które by działały - potrzebują ludzi. Wspierajcie się nawzajem, mówcie głośno o tym, jak pomagacie i motywujcie się do kolejnych działań charytatywnych. 

GALERIA: Gdynia Molo Rybackie. Największe osiedle na nabrzeżu. Centrum rozrasta się w głąb morza

Pomorskie. Kolejka przed budką z lodami. Uda się ją uratować?
O spełnianiu marzeń. DROGOWSKAZY