Droga Czerwona podpisanie dokumentów

i

Autor: Paweł Lemke

Zielone światło dla Drogi Czerwonej w Gdyni. Ministrowie podpisali dokumenty

2022-02-18 19:00

To już pewne - droga Czerwona w Gdyni - powstanie! Co prawda będzie gotowa najszybciej za cztery lata, ale przedstawiciele rządu podpisali już pierwsze, niezbędne dokumenty. Trasa będzie przedłużeniem Obwodnicy Trójmiasta i połączy Chylonię z Portem.

- To jest naprawdę droga życia dla gdyńskiego portu, już teraz, już przy tych przeładunkach, które obecnie są w Gdyni. A jeżeli myślimy o rozwoju portu, o tym, żeby tych przeładunków było coraz więcej, no to to jest praktycznie niemożliwością bez realizacji Drogi Czerwonej. I jeszcze jeden aspekt ważny też dla mieszkańców Gdyni. To jest jeden z problemów, że obecnie na estakadzie Kwiatkowskiego ten strumień towarów, strumień pojazdów z portu krzyżuje się z drogą codziennych dojazdów - mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Inwestycja będzie podzielona na trzy odcinki. - W sumie łącznie to będzie 8,8 kilometra od Chyloni do węzła Terminal Promowy. Generalnie zakładamy między innymi 5 węzłów w trakcie tej trasy. Głównie będą to obiekty inżynierskie. Już wiemy teraz, że inaczej to nie będzie mogło się odbyć. Czyli to będą estakady, być może tunele - dodaje Anita Oleksiak, dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

A węzły zaplanowane są między innymi z ulicą Morską w Chyloni, gdzie obecnie kończy się Obwodnica Trójmiasta, węzeł zespolony Dolina Logistyczna przy ulicy Puckiej, krzyżówka z trasą Kwiatkowskiego, także z aleją Solidarności przy stoczni.

Droga Czerwona przbieg

i

Autor: mat. prasowe