Zatrzymanie bandytów

i

Autor: Grzegorz Adamczewsk

Policyjne

Zatrzymano dwóch mężczyzn za pobicie. Grozi im 3 lata więzienia

2024-03-03 12:55

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat w związku z pobiciem 22-latka. Do zajścia doszło w sobotę w miejscowości Dąbrowa w powiecie kartuskim, w województwie pomorskim. Poszkodowanego mężczyznę znaleziono na jezdni.

Policja ujęła bandytów

Jak poinformowała Aldona Naczk - oficer prasowa kartuskiej policji - Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że poszkodowany 22-latek został najprawdopodobniej pobity z użyciem niebezpiecznego narzędzia przez dwóch nieznanych sprawców.

 Wyjaśniła także, że do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16. wówczas to - Oficer otrzymał informację, że w miejscowości Dąbrowa na jezdni leży pobity mężczyzna - relacjonowała Naczk

Dodała, że funkcjonariusze do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn 17- i 18-letniego. Zapewniła przy tym, że policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Kara

Dodać należy że zgodnie z art 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w których naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.