Stefan W. wyrzucony z sali. Zabójca Pawła Adamowicza wybuchł śmiechem

i

Autor: Marcin Gadomski

Proces

Zabójca prezydenta Adamowicza ponownie skazany. Tym razem chodzi o fałszerstwa

W środę (24 maja) przed sądem w Gdańsku rozpoczął się kolejny proces zabójcy Adamowicza. Stefan W. odpowiadał za fałszowanie pism oskarżającej go prokurator Agnieszki Nickel-Rogowskiej oraz brata zamordowanego prezydenta Piotra Adamowicza. Wyrok zapadł.

W środę (24 maja) przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe został otwarty i chwilę potem zamknięty przewód sądowy w sprawie Stefana W., który jest oskarżony o podrobienie pism procesowych w toku sprawy dotyczącej zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podsądnego – Stefana W. nie było na sali. Prokurator Jakub Sycz odczytał akt oskarżenia przeciwko nieprawomocnie skazanemu zabójcy Pawła Adamowicza.

Zgodnie z aktem oskarżenia Stefan W. jest oskarżony o podrobienie pism procesowych w toku sprawy dotyczącej zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Chodzi o wniosek z dnia 17 lipca 2022 roku do Sądu Okręgowego w Gdańsku o wycofanie aktu oskarżenia skierowanego przeciwko niemu i uchylenie tymczasowego aresztowania w ten sposób, że sporządził to pismo w całości własnoręcznie oraz podpisał się pod nim za prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Agnieszkę Nickel–Rogowską

– przekazał sędzia Adamski.

Zabójca Adamowicza jest też oskarżony o podrobienie wniosku z dnia 17 lipca 2022 r. do Sądu Okręgowego w Gdańsku o uchylenie prowadzonego przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza w ten sposób, że sporządził to pismo w całości własnoręcznie, oraz podpisał się pod nim za posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Adamowicza, a następnie użył tych dokumentów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Prokurator żąda dwóch lat pozbawienia wolności. Obrońca chce uniewinnienia. Za tydzień sąd ogłosi wyrok w tej sprawie.

Stefan W. ponownie skazany

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe zapadł wyrok wobec Stefana W., skazanego nieprawomocnie w połowie marca br. za zabójstwo prezydenta Gdańska na dożywotnie więzienie. W środę (30 maja)

Stefan W. został skazany na tysiąc złotych grzywny za podrobienie pism procesowych w toku sprawy dotyczącej zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe obciążył również kosztami procesu w wysokości prawie 2 tys. zł.

Wcześniej skazany za zabójstwo

16 marca br. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana W. na dożywotnie więzienie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W styczniu 2019 roku podczas koncertu WOŚP wówczas 27-letni Stefan W. wbiegł na scenę z nożem i śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska. Wyrok za zabójstwo prezydenta Adamowicza jest nieprawomocny.

W procesie dotyczącym fałszowania dokumentów sąd nie podjął decyzji odnośnie ujawniania danych i wizerunku oskarżonego. Proces ma rozpocząć się w środę w południe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Niebezpieczny przejazd kolejowy