Nowy komisariat Straży Miejskiej w Gdyni.

i

Autor: Dominika Bakura

Z Kolibek do Śródmieścia. Nowy komisariat gdyńskiej Straży Miejskiej

2022-02-11 13:01

Z Kolibek do Śródmieścia. Od piątku, 11 lutego gdyńscy strażnicy miejscy mogą korzystać z nowego komisariat przy ulicy Necla. Remont zlokalizowanego na Kamiennej Górze lokalu kosztował miasto ponad milion złotych.

– Lokalizacja nowego posterunku nie jest przypadkowa. Ulica Necla znajduje się w ścisłym centrum Gdyni. Statystyki od wielu lat wskazują na trend, który polega na tym, że zwiększa się liczba zdarzeń właśnie w centrum, w dzielnicach takich jak: Śródmieście, Kamienna Góra czy Wzgórze Św. Maksymiliana. Zależy nam, by interwencje były prowadzone w sposób bardziej skuteczny, efektywny, a przede wszystkim, by czas reakcji został skrócony – mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Dodatkowo strażnicy miejscy otrzymali pojazdy elektryczne: samochody, hulajnogi i rowery, tak aby mogli poruszać się po mieście w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

– Hulajnoga to świetne rozwiązanie, dla nas funkcjonariuszy – mówi Justyna Malewska, strażniczka miejska.  

Referat dzielnicowy przy ul. Necla będzie obsługiwać: Śródmieście, Kamienną Górę, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo i Działki Leśne.

– Jesteśmy bliżej ścisłego centrum, dzięki czemu będziemy mogli reagować szybciej i skuteczniej. To również działanie w ramach KLIMATycznego Centrum, dzięki któremu systematycznie odzyskujemy przestrzeń dla pieszych czy rowerzystów. Wraz z powstaniem posterunku na Kamiennej Górze w centrum Gdyni pojawi więcej patroli interwencyjnych, które będą się przemieszczać pieszo lub korzystać z ekologicznych środków transportu – tłumaczy Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.

W nowym posterunku znalazły się szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe.

– Przestrzeń została zorganizowana w taki sposób, by można było przyjmować mieszkańców oraz załatwiać sprawy formalne – konkluduje Bień.