Wypadek śmiertelny w Gdańsku na ul. Spacerowej [ZDJĘCIA]

i

Autor: PAP/Adam Warżawa Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna w zderzeniu autobusu miejskiego z samochodem osobowym w piątek wieczorem na ul. Spacerowej w Gdańsku.

Śmiertelny wypadek w Gdańsku. Zderzenie autobusu z osobówką. Jedna osoba zginęła [ZDJĘCIA]

2021-03-13 9:03

Śmiertelny wypadek w Gdańsku. W piątek, 12.03.2021 r. na ul. Spacerowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem miejskim. Zginęła jedna osoba. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

W Gdańsku w piątek, 12.03.2021 r. na ul. Spacerowej, za ogrodem zoologicznym, doszło do wypadku. Samochód osobowy zderzył się z autobusem miejskim linii 171 operatora BP Tour. Pojazd wpadł do rowu.

– 1 ofiara śmiertelna, 1 osoba poszkodowana, trafiła do szpitala – to osoby z samochodu osobowego – poinformował oficer dyżurny SKKW.

Dodał, że w autobusie było 10 osób, nikomu nic się nie stało.

Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że wszyscy pasażerowie opuścili autobus o własnych siłach. W ich ewakuacji pomagał jego kierowca.

Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej. Droga była zablokowana.

Śmiertelny wypadek w Gdańsku. 12.03.2021 r. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

– Z powodu wypadku na ul. Spacerowej i zablokowanego przejazdu, autobusy linii: 169, 171, 179, kursują objazdem w obie strony przez ul. Słowackiego – poinformował w komunikacie ZTM Gdańsk.

Autobus linii 171, który brał udział w wypadku na ul. Spacerowej, jechał z Gdyni do Gdańska Oliwy.

Śmiertelny wypadek w Rzgowie