plaża

i

Autor: Pexels

wakacje 2024

Wyniki rankingu na najpiękniejsze plaże. Te plaża z Pomorza są niezwykłe

2024-07-01 15:03

Najlepsza plaża dla aktywnych, dla imprezowiczów lub INSTAplaża. To tylko kilka z kategorii w najnowszym plebiscycie Travelist.pl. Po raz pierwszy jednak, tytuły przyznane zostaną aż w 5 rożnych kategoriach. Znamy już wyniki! INSTAplaża jest w Trójmieście!

Jedne są rodzinne, inne to eldorado dla introwertycznych łowców najpiękniejszych kadrów. Niektóre są stworzone do aktywnego wypoczynku, na wybranych poczuć można smak światowej riwiery. Każda z polskich plaż to prawdziwy powód do dumy 

podkreślają twórcy rankingu. 

Ranking plaż 2024. Wybierano najlepsze w 5 kategoriach 

W tym roku – po raz drugi w historii – postanowiono by ranking przygotowali sami plażowicze. I tak, na podstawie tysięcy oddanych głosów, powstała ogólnopolska lista TOP miejsc na parawan w sezonie 2024 w 4 kategoriach tematycznych i jednej głównej „Plaża Roku”!

Ranking Polskich Plaż 2024. Najlepsze plaże dla rodzin, aktywnych czy imprezowiczówv

W tym roku poza nagrodą główną po raz pierwszy postanowiono przyznać wyróżnienia w czterech zupełnie nowych kategoriach tematycznych. Internauci zadecydowali, która plaża w Polsce jest najbardziej przyjazna rodzinom, która sprzyja aktywnym, na której są najlepsze imprezy, a która kryje w sobie zakamarki idealne do zdjęć. Tak przedstawiają się wyniki:

  • Najlepsza plaża dla rodzin: Kołobrzeg (1 miejsce), Łeba (2 miejsce), Ustka (3 miejsce),
  • Najlepsza plaża dla aktywnych: Kołobrzeg (1 miejsce), Świnoujście (2 miejsce), Sopot (3 miejsce),
  • Najbardziej imprezowa plaża: Mielno (1 miejsce), Kołobrzeg (2 miejsce), Gdańsk Brzeźno (3 miejsce),
  • Najlepsza INSTAplaża: Świnoujście (1 miejsce), Hel – plaża na cyplu (2 miejsce), Gdynia Orłowo (3 miejsce).

w TOP plaż w ogólnym rankingu zwyciężyła plaża w Świnoujściu – I miejsce na podium, Gdańsk Stogi – II miejsce na podiumKołobrzeg – III miejsce na podium

 Tak prezentuje się podium dla poszczególnych kategorii, a pełna lista plaż ujętych w rankingu znajduje się na: https://magazyn.travelist.pl/top-10-ranking-polskich-plaz/.

Restauracje z panoramą na Gdańsk. Tutaj zrobisz randkę idealną [GALERIA]

Pomorskie. Lody rzemieślnicze polecane przez Mr Kryhę przeniesione do Rumi