Wybory do rad dzielnic w Gdyni. Poszukiwane osoby do pracy w komisji. Tyle można zarobić

i

Autor: pixabay

wybory

Wybory do rad dzielnic w Gdyni. Poszukiwane osoby do pracy w komisji. Tyle można zarobić

2024-04-18 9:26

Wybory rad dzielnic w Gdyni już w maju. Nadal można zgłaszać kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Jednak termin mija zaraz.

Wybory do rad dzielnic w Gdyni – kiedy?

Wybory do 21 rad dzielnic w Gdyni odbędą się 19 maja. Do 19 kwietnia zaś przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszenia mogą być składane w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 w godzinach od godz. 8.00 do 16.00 lub za pośrednictwem wrzutni, czynnej przez całą dobę. 

Nabór odbywa się według kolejności zgłoszeń. Adres zamieszkania wskazany na zgłoszeniu musi znajdować się na terenie dzielnicy oraz być zgodny z adresem ujęcia w Centralnym Rejestrze Wyborców. W zgłoszeniu należy podać też numer obwodowej komisji wyborczej – sprawdź swoją komisję, kliknij w link.

Praca w komisji wyborczej. Ile można zarobić?

W skład komisji wchodzi od 5 do 7 osób, w tym z urzędu wskazany przez Prezydenta Miasta pracownik samorządowy gminy lub gminnej jednostki organizacyjnej. 

Diety dla członków obwodowych komisji wyborczych wynoszą: 

  • dla przewodniczących komisji – 600 zł, 
  • dla zastępców przewodniczących komisji – 500 zł, 
  • dla członków komisji – 400 zł. 

W przypadku powołania komisji w minimalnym składzie (tj. 5 osób) diety ulegają podwyższeniu o 50 zł. 

Obwodowe komisje wyborcze zostaną powołane do 29 kwietnia. Informacja o składzie komisji zostanie podana obwieszczeniem w Biuletynie Informacji Publicznej. 

GALERIA: Trójmiejskie restauracje przyjazne dzieciom

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną