Kino Szekspirowski

i

Autor: Hamulec Bezpieczeństwa

Wraca kino na Szekspirowskim. W tym roku 22 pokazy

2022-05-20 10:51

Na tę informację czekali wszyscy kinomaniacy. Już w połowie czerwca wraca Kino na Szekspirowskim, czyli pokazy filmowe na dachu gdańskiego teatru. Projekcje zaplanowano w środy, soboty i wybrane czwartki.

- Rozpoczynamy siódmy sezon cyklu pokazów „na Szekspirowskim”  z takim poczuciem, że po dwóch latach pandemii będziemy mogli zagrać w końcu bez obostrzeń dla większej publiczności - mówi Michał Grubman ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa. - Przygotowaliśmy na ten rok 22 pokazy. Seanse odbywać się będą w środy, soboty i wybrane czwartki, od 11 czerwca do 27 sierpnia o godz. 21.30 (21.00 w sierpniu) - dodaje Grubman.

W tym roku na dachu Teatru Szekspirowskiego widzowie obejrzą takie produkcje jak m.in. „Hazardzista” czy „Piosenki o miłości”.

- W tym roku ponownie zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja - zaznacza Grubman.

Na ekranie zobaczymy więc także „Na rauszu” w reżyserii duńskiego mistrza kina Thomasa Vinterberga, „Najgorszy człowiek na świecie” norweskiego reżysera Joachima Triera, słodko-gorzki portret pokolenia współczesnych trzydziestolatków, którzy wyłamują się ze społecznych stereotypów; kameralny, czarno-biały i urzekający obraz „C’mon C’mon” Mike’a Millsa z fenomenalną rolą Joaquina Phoenixa.

Cały repertuar można znaleźć na stronie www.KinoNaSzekspirowskim.pl.