Trolejbus Gdynia

i

Autor: Kamil Złoch / gdynia.pl

Władze Sopotu oraz gdyńska Nowa Lewica przeciwko ostatnim zmianom w sieci ZKM

2023-02-01 20:00

Opozycja protestuje przeciwko wprowadzonym ostatnio zmianom w sieci ZKM Gdynia. Po radach dzielnic, pismo do władz miasta złożyli też przedstawiciele Lewicy. Żądają w nim, przywrócenia przynajmniej części zlikwidowanych połączeń oraz konsultacji w sprawie systemu FALA.

Pismo do pana prezydenta Wojciecha Szczurka z prośbą o zatrzymanie się. O to, aby jeszcze raz przemyśleć rozwiązania w komunikacji miejskiej w Gdyni. Miasto jest wspólne. Każdą decyzję powinniśmy konsultować, a tych konsultacji zabrakło. Przede wszystkim domagamy sie cofnięcia zmian, czyli likwidacji linii W, 21 czy 34. I powrócenia do stołu rozmów. Chcemy też zaproponować konsultacje w sprawie systemu FALA. System jest zły. Nie można narzucać ludziom liczenia przystanków - mówi Marcin Strzelczyk, przewodniczący Nowej Lewicy w Gdyni

- mówi Marcin Strzelczyk, przewodniczący Nowej Lewicy w Gdyni

Przywrócenia trolejbusu linii 21 (z dworca głównego w Gdyni do pętli Reja w Sopocie) domagają się również władze Sopotu.

- Poprzednie lata pokazały, że linia ta była bardzo popularna wśród mieszkańców Sopotu. Zwłaszcza wśród uczniów, którzy korzystali z niej dojeżdżając do szkół. Ale także była bardzo lubiana przez naszych, sopockich seniorów. Z punktu widzenia uzdrowiska, ta linia jest dla nas bardzo ważna, bo jest to transport ekologiczny. Zwróciliśmy się z taką prośbą do miasta Gdynia, żeby tą linię przywrócić - mówi Izabela Heidrich z urzędu miasta w Sopocie.

Warto dodać, że kurort częściowo finansował linię 21. Tylko w ubiegłym roku za jej funkcjonowanie dopłacił 330 tysięcy złotych.

Trzaskowski komentuje kryzys samobójstw w Warszawie. Będą zabezpieczenia w metrze?