Powraca największe święto studentów! Kiedy rozpoczną się juwenalia?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Powraca największe święto studentów! Kiedy rozpoczną się juwenalia?

Wilki, Margaret i Tymek. Gdańskie uczelnie zapraszają na wielkie Juwenalia

2022-04-26 11:30

Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana, Young Igi i Vito Bambino. Te gwiazdy, już 21 maja usłyszymy na Placu Zebrań Ludowych w ramach Gdańskich Juwenaliów. Impreza, zrzeszająca sześć uczelni, wraca po trzyletniej, pandemicznej przerwie.

- Nareszcie spotykamy się w realu. I mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przychodzi - mówi Jakub Hinca z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. - Chcemy każde gusta zaspokoić. Są kultowe Wilki, jest nasza gwiazda Margaret. Każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Hinca.

W imprezie będzie mogło wziąć udział 20 tys. osób. Poza koncertami, na Placu Zebrań Ludowych czeka na nich wiele innych atrakcji.

- Każda z uczelni przygotuje swoją strefę. Do tego nie zabraknie strefy gastronomicznej. Zaczynamy o 16:00 i będziemy się bawić do późnych godzin nocnych - zaznacza Iga Adamek, koordynatorka Juwenaliów

- A my jako GUMED zapraszamy dzień później na niedzielny piknik. Taki after, który posłuży za miękką rekonwalescencję - dodaje Joanna Śliwińska, rzeczniczka GUMED-u.

Bilety na wydarzenie są już dostępne na stronie www.juwenaliagdanskie.pl. Studenci - za wejściówki zapłacą 10 zł. – I tyczy się to wszystkich studentów. Zapraszamy na naszą imprezę żaków z całego kraju - konkluduje Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej.